Kamery live
prognoza pogody

Wielkanocny Koncert Uwielbienia 2017

30 kwietnia 2017 16:23

Już po raz trzeci w altanie nowotarskiego Parku Miejskiego miał miejsce Wielkanocny Koncert Uwielbienia. Muzyczne wydarzenie organizowane jest przez katolicką wspólnotę Dziewiczy Orszak Baranka, działającą przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. 

Wielkanocny Koncert Uwielbienia 2017

Inicjatywa Otwarte Uwielbienie – za którą stoi chrześcijańska wspólnota Dziewiczy Orszak Baranka – zakłada cykl comiesięcznych spotkań w ciągu całego roku, a w okresie wielkanocnym – organizację dużego, muzycznego eventu w Parku Miejskim. 

Przybiera on formę koncertu piosenek o religijnych tekstach i rockowym brzmieniu, chwalących Pana, z świetnym instrumentalnym podkładem (to zasługa m.in. Piotra Wojtusiaka i Mateusza Cudzicha) i z udziałem zgromadzonej publiczności (teksty utworów wyświetlone były na przygotowanym ekranie), ale nie tylko. Dla uczestników przygotowany został poczęstunek, dla dzieci – przybory plastyczne. W przerwie pomiędzy utworami wygłaszano pełne religijnego uwielbienia mowy, był pokaz pantomimy w wykonaniu młodzieży, a całość przywodziła nieco na myśl charyzmatyczne spotkania religijne zza wielkiej wody. 

Uwielbienie jako oddawanie Bogu Chwały pośrodku naszego życia, jako towarzyszenie Barankowi, jako przyjęcie tożsamości, którą mamy w Jezusie Chrystusie. Wreszcie jako śpiewanie Nowej Pieśni, czyli żywej, dynamicznej, pociągającej pieśni przynoszącej zwycięstwo. Uwielbienie to miejsce, w którym Bóg uzdrawia nasze życie – gdy my zajmujemy się Uwielbieniem, Bóg robi cuda w naszym życiu – czytamy na stronie internetowej wspólnoty. 

Wydarzenie zgromadziło sporo uczestników w różnym wieku, pogoda – wbrew prognozom – dopisała, a miejsce organizacji koncertu dało możliwość uczestnictwa wielu przypadkowym osobom, które akurat w niedzielne popołudnie znalazły się w parku.

Wśród zgromadzonych nie zabrakło gospodarza parafii św. Katarzyny, ks. proboszcza Zbigniewa Płachty. 

/os

 

NT24TV 30.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również