PILNE
Kamery live
prognoza pogody

W rodzinnej wsi Józefa Kurasia – Msza św. w intencji ofiar jego i oddziału

27 października 2016 11:43

WAKSMUND. W najbliższą sobotę, 29. października, o godz. 11.00, w kościele p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie, będzie sprawowana Msza św. intencji ofiar Józefa Kurasia „Ognia”. Powiadamiają o tym plakaty rozwieszone w Nowym Targu, Rabce i innych miejscowościach Podhala. 

W rodzinnej wsi Józefa Kurasia – Msza św. w intencji ofiar jego i oddziału

Inicjatorami tej Mszy – choć nie podpisanymi na plakacie z hasłami: „mordy”, „zabójstwa”, „gwałty”, „terroryzm”, „kontrybucje”, „grabieże”, „fałsz IPN”, „stop manipulacji” – są rodziny pokrzywdzone przez „Ognia” i ogniowców. Co roku podobne msze są sprawowane w kościele w Nowej Białej, nieopodal pomnika zamordowanych w Gorcach mieszkańców narodowości słowackiej. 

Msza w Waksmundzie wiąże się natomiast z faktem pogłębiającym kontrowersje wokół postaci Józefa Kurasia „Ognia”, czyli z odkryciem w Gorcach dwóch zbiorowych mogił – nad Ostrowskiem i na Zielonych Młakach przy Jaworzynie (gdzie znajdowała się partyzancka baza), co być może stanie się wkrótce przedmiotem IPN-owskiego śledztwa.

NT24TV 27.10.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również