Kamery live
prognoza pogody

Uwaga! Listeria w partii serka wędzonego Balser

5 stycznia 2021 14:28

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Listeria monocytogenes w partii sera góralskiego Mała Gałka Wędzona Balser o wadze 180 g. Badanie przeprowadzone w laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazało obecność bakterii we wszystkich pięciu badanych próbkach produkowanego we Wróblówce serka. Partia jest już wycofywana ze sklepów. 

Uwaga! Listeria w partii serka wędzonego Balser

W związku z wykryciem zagrożenia Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Targu wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji administracyjnej nakazującą poprawę wszystkich zidentyfikowanych nieprawidłowości w zakładzie produkcyjnym oraz przedstawienia pisemnego udokumentowania działań podjętych przez zakład w celu znalezienia i wyeliminowania przez zakład źródła zanieczyszczenia wyprodukowanego produktu.

Producent rozpoczął proces wycofywania oraz poinformował swoich kontrahentów o wykryciu bakterii Listeria monocytogenes w przedmiotowym produkcie. Organy Inspekcji Weterynaryjnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Ser góralski Mała Gałka Wędzona Balser, 180 g

Numer partii: 12080

Data minimalnej trwałości: 06.02.2021

Producent: PPHU „Balser” Marian Górz, Wróblówka 102B, 34- 470 Czarny Dunajec

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie.

Jeśli ten produkt został już spożyty, a po spożyciu wystąpiły objawy choroby, należy skontaktować się z lekarzem.

Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej https://gis.gov.pl/zdrowie/choroby-zakazne/ pod hasłem „LISTERIOZA”.

źródło: gis.gov.pl

os 05.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również