PILNE

Tym razem mniej ozdrowieńców niż nowych zakażeń

13 września 2020 12:21

Jedenaście ozdrowień i siedemnaście nowych zakażeń w powiecie nowotarskim oraz 54 ozdrowień i 66 nowych zakażeń w całym województwie. Niedziela to ponownie złe informacje w sprawie pandemii koronawirusa w naszym regionie.

Tym razem mniej ozdrowieńców niż nowych zakażeń

W komunikacie Urzędu Wojewódzkiego czytamy:

“przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 54 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 31 kobiet i 23 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 85 lat, z Nowego Sącza (15 osób), powiatu nowotarskiego (11 osób), nowosądeckiego (9 osób), Krakowa (5 osób), powiatu tatrzańskiego (4 osoby), olkuskiego (3 osoby), limanowskiego i myślenickiego (po 2 osoby) oraz gorlickiego, miechowskiego i bocheńskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 6454 ozdrowieńców.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 66 osób. To 36 kobiet i 30 mężczyzn, w wieku od 4 do 79 lat, z powiatu nowotarskiego (17 osób), tatrzańskiego (9 osób), Krakowa oraz powiatów myślenickiego i suskiego (po 6 osób), powiatu krakowskiego (4 osoby), olkuskiego i wadowickiego (po 3 osoby), brzeskiego, limanowskiego, oświęcimskiego i wielickiego (po 2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów bocheńskiego, miechowskiego i nowosądeckiego (po 1 osobie). Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8794 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 67-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 156″.

/źródło: Biuro Prasowe UW w Krakowie/

Piotr Starmach 13.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również