Kamery live
prognoza pogody

Tischnerowskie Rekolekcje – z tajemnicą miłosierdzia

21 marca 2016 21:24
Wyciszenie Włącz dźwięk

LUDŹMIERZ. Na trzydniowe spotkanie w Ludźmierskim Sanktuarium znów przyjechało ok. 100 osób z całej Polski, przede wszystkim nauczycieli Rodziny Szkół Tischnerowskich. Rekolekcje prowadzi ceniony jezuita, ks. Jacek Prusak.

Główny rekolekcjonista to teolog, psychoterapeuta, psycholog, publicysta, Prorektor Akademii “Ignatianum” w Krakowie. W roku ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, hasło tegorocznych XIII Rekolekcji nasunęło się niejako automatycznie: „Miłosierdzie – wszystko jest do uratowania”.

Wokół tej wykraczającej poza ludzką logikę tajemnicy miłosierdzia budowane były tematy rekolekcyjnych nauk. Na rekolekcyjny program składały się także nabożeństwa pokutne, Droga Krzyżowa, rozmowy z tak wytrawnymi spowiednikami, jakimi są krakowscy kapucyni.

Inicjator Rekolekcji, brat ks. profesora, i „krzesynyociec” Rodziny Szkół, Kazimierz Tischnera, wraz z redaktorem ZNAK-u i biografistą ks. Tischnera, Wojciechem Bonwoiczem – na kolejne edycje Rekolekcji zaprasza „ludzi czynnego dobra i skutecznego miłosierdzia”. W ten nurt wpisało się spotkanie z bratem Jerzym Szteligą i Dianą Bonowicz, pod hasłem: „Czy jest nadzieja dla Afryki?”. Temat „Życie wokół śmierci – śmierć wokół życia” rozwijała Aleksandra Krasowska-Kwiecień. Opowieścią o miłosierdziu, pt. „Nie-ludzki Bóg” ubogacił rekolekcyjny program Marcin Jakimowicz. Monika Buczek przekonywała, że „Na rozpacz jest odpowiedź”. Nie brakło też góralskiego żywiołu.

NT24TV 21.03.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również