Kamery live
prognoza pogody

Sztucznie naśnieżana narciarska trasa biegowa w Nowym Targu – już gotowa!

27 stycznia 2018 15:56

Na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu (ul. Parkowa 14) od dnia dzisiejszego czynna jest sztucznie naśnieżana, narciarska trasa biegowa. Trasa ma aktualnie długość 400 m i jest oświetlona, dzięki czemu będzie można biegać również po zmroku. Trasa dostępna jest dla wszystkich chętnych codziennie w godzinach 8-21. 

Sztucznie naśnieżana narciarska trasa biegowa w Nowym Targu - już gotowa!

W godzinach funkcjonowania trasy będzie można również korzystać z szatni znajdującej się bezpośrednio przy trasie biegowej. Jednak to nie koniec planowanych, śnieżnych atrakcji. Gdy tylko wrócą mrozy umożliwiające ponowne uruchomienie armatki śnieżnej, trasa będzie systematycznie wydłużana i urozmaicona o śnieżne „górki”. Wtedy też będzie można pobiegać stylem dowolnym, gdyż na razie udało się przygotować trasę wyłącznie do stylu klasycznego.

Przygotowanie trasy możliwe było dzięki pomocy partnerów: firmy Supersnow, która służyła fachowym doradztwem i udostępniła mobilną armatkę do sztucznego naśnieżania trasy oraz Stacji Paliw Maxmil. Słowa podziękowania należą się też pracownikom Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji za ogromne zaangażowanie podczas przygotowywania trasy.

źródło: UM Nowy Targ

os 27.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również