Kamery live
prognoza pogody

Relikwie Jana Pawła II w nowotarskim szpitalu

Kardynał Stanisław Dziwisz dokonał dzisiaj uroczystego poświęcenia relikwii Papieża-Polaka. Szczątki świętego Jana Pawła drugiego umieszczone zostały w klęczniku w szpitalnej kaplicy.

Relikwie Jana Pawła II w nowotarskim szpitalu

O tym, że Jan Paweł drugi był niezwykle silnie związany z regionem Podhala, nie trzeba raczej nikomu przypominać. Nowotarżanie do dziś w pamięci mają jego słynną wizytę z 1979 roku na lotnisku oraz w pobliskim Sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala w Ludźmierzu. W czterdziestą rocznicę przyjazdu pierwszego polskiego papieża do Stolicy Podhala szczątki Jana Pawła drugiego przekazano nowotarskiemu szpitalowi.

 – Ta relikwia, którą wam podarowałem, została pobrana w ostatnim dniu jego życia – powiedział przewodniczący uroczystości Stanisław Dziwisz.

Relikwie Jana Pawła II w nowotarskim szpitalu

Kardynał Stanisław Dziwisz dokonał dzisiaj uroczystego poświęcenia relikwii Papieża-Polaka. Szczątki świętego Jana Pawła drugiego umieszczone zostały w klęczniku w szpitalnej kaplicy. Więcej szczegółów znajdziecie na https://nowytarg24.tv/relikwie-jana-pawla-ii-w-nowotarskim-szpitalu/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Czwartek, 21 marca 2019

Kardynał w obecności chorych, szpitalnego personelu i lokalnych samorządowców poprowadził modlitwę, a następnie poświęcił relikwie.

 – Każdy, kto tylko zechce, będzie mógł prosić świętego Jana Pawła II, zwracając się do jego relikwii, o wszelakie intencje – mówił Dziwisz, zwracając się do wszystkich obecnych. – A tych potrzeb, o które prosimy, nie brakuje. Bo czyż nie modlimy się o zdrowie, pomyślność i Boże błogosławieństwo?

Relikwie ojca świętego od dziś będą dostępne cały czas dla odwiedzających szpitalną kaplicę. Szczątki  papieża mieszczą się w drewnianym klęczniku.

/ps/

Piotr Starmach 21.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

6 komentarzy
Jasiyk 14:29 22.03.2019

Naiwny naród 😅 wysławiają tego zakłamanego handlarza relikwiami i fałszywego do szpiku kości drugiego po rydzykowi biznesmena ! Zmądrzejecie durny narodzie bo wierzyć w Jezusa to co innego niż na pokaz chodzić do kościoła bo co powie sąsiad.

Pijak 08:55 22.03.2019

Zaś ten handlarz relikwiami kilka lat wstecz wszystkie media pisali i mówili nawet w biskupi w Watykanie chcesz relikwie to idź do Dziwisza wszystko ma

POLAK 23:22 21.03.2019

(...) To wszystko to zdiwaczenie i totalne ogłupianie niezbyt inteligentnych wyznawców rydzykowskiej sekty.

bea 11:39 22.03.2019

To prawda. Trzeba jeszcze niestety dekad , aby ten tłum ogłupiałych to zrozumiał. Zabobony , egzorcyzmy , bajki o gadającym wężu....to było dobre w średniowieczu.

Yogi 19:02 21.03.2019

A co konkretnie Dziwisz mu odciął ?? Wbrew testamentowi JPII.

Inteligentna 11:30 22.03.2019

Hahaha!!!!!!

Zobacz również