Kamery live
prognoza pogody

Rabkoland przedłuży obchody Dnia Dziecka

31 maja 2022 12:01

Już 4 i 5 czerwca Park Rozrywki Rabkoland w Rabce Zdrój zorganizuje weekendowe obchody Dnia Dziecka. To impreza skierowana do najmłodszych, podczas której nie zabraknie atrakcji. W planach są m.in. słodkości dla każdego dziecka, występ cyrkowca czy gra terenowa. 

Rabkoland przedłuży obchody Dnia Dziecka

Czy istnieje lepszy sposób na świętowanie niezapomnianego Dnia Dziecka niż wizyta w Parku Rozrywki? Niełatwym zadaniem jest znalezienie ciekawszej opcji, szczególnie w sytuacji, kiedy w całym obiekcie planowane są specjalne wydarzenia związane z obchodami tego dnia.

Najważniejsze święto wszystkich dzieci

Trudno wyobrazić sobie weselszy dzień w roku (no, może poza urodzinami :)), niż Dzień Dziecka. Park Rozrywki Rabkoland postanowił jednak przedłużyć świętowanie na cały weekend 4-5 czerwca. W tym czasie na najmłodszych czekać będzie wiele dodatkowych, niedostępnych na co dzień rozrywek.

– Jeden dzień to zdecydowanie zbyt mało czasu na pokazanie dzieciom, jak ważne są one dla nas. Dlatego postanowiliśmy w tym roku zorganizować cały weekend wypełniony po brzegi atrakcjami, aby wszyscy, którzy chcą nas odwiedzić, mogli to zrobić – mówi Piotr Wiecha, właściciel Parku Rozrywki Rabkoland.

Dla każdego coś dobrego

Zaplanowane przez Rabkoland atrakcje zapewnią rozrywkę dzieciom w każdej grupie wiekowej. Na wszystkich młodych odwiedzających czekać będzie słodka niespodzianka. Nie zabraknie zabawy z bańkami mydlanymi, a także malowania twarzy we wszystkie możliwe wzory i kolory.

Ponadto, w Warsztacie Krucabomby kilkukrotnie odegrany zostanie nowy spektakl „Co z tym Tortem”. Najmłodsi dowiedzą się z niego, czy możliwe jest stworzenie maszyny do produkcji tortów, a nawet będą mogli pomóc temu wesołemu, rabczańskiemu wynalazcy.

Z myślą o aktywnych dzieciach

Dzieci, które na co dzień rozpiera energia, z pewnością chętnie dołączą do animatorów prezentujących układy taneczne do znanych hitów. To świetny sposób na spożytkowanie dziecięcego temperamentu oraz wzmacnianie poczucia rytmu u dzieci.

Alternatywą do tańca jest gra terenowa – podchody. Polega ona na poszukiwaniu przez grupę dzieci znaków i wskazówek, które pozwolą im dotrzeć do określonego celu. Jest to opcja dla dzieci nieco starszych, które są w stanie zrozumieć zasady oraz poruszać się bez ścisłego nadzoru rodziców.

Wisienka na torcie – występ artysty cyrkowego

Obchody Dnia Dziecka uświetni występ artysty cyrkowego z grupy Mimello. Na życzenie dzieci wykona on z balonów postaci zwierząt, roślin i wiele innych. Ponadto, zaprezentuje jazdę na minibike’u oraz pokaże chętnym jak utrzymać równowagę na rowerku.

Nie jest to jednak koniec, gdyż nie zabraknie także popisów żonglerki i ekwilibrystyki. Pokaz będzie obejmował akrobacje z takimi przedmiotami, jak piłki, maczugi czy obręcze. Młodzi śmiałkowie również będą mogli spróbować swoich sił i przekonać się, czy mają potencjał, aby zostać w przyszłości profesjonalnym cyrkowym artystą.

Jak widać, obchody Dnia Dziecka w Parku Rozrywki Rabkoland zapewnią rozrywkę zarówno młodszym, jak i starszym, a atrakcje odpowiadają przeróżnym zainteresowaniom tak, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Kto wie, może nawet dorośli dadzą się ponieść beztroskiej zabawie i poczują się, jakby znowu byli dziećmi?

O Parku Rozrywki Rabkoland

Rabkoland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce, znajdujący się w miejscowości Rabka-Zdrój. Park rozpoczął działalność pod nazwą Lunapark Alibaba w 1989 roku. Od 2001 roku funkcjonuje już jako Rabkoland. W latach 2019-2020 miejsce przeszło gruntowną rewitalizację. Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 5 stref tematycznych: Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Luna. Wśród atrakcji Rabkolandu można wymienić: najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów, a także nowości 2022: Klub Gąsienicy, Pofytrane Drzewa czy Skałożercę. Na terenie parku znajduje się ponadto Muzeum Orderu Uśmiechu. Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronie www.rabkoland.pl

mat. partnera

Mamy dla was 10 pojedynczych zaproszeń do Rabkolandu do wykorzystania w dowolnym dniu sezonu 2022! Dziesięć pierwszych osób, które napiszą do nas maila i prawidłowo odpowiedzą na pytanie, w którym roku park rozrywki w Rabce rozpoczął swoją działalność, otrzyma elektroniczny bilet do Rabkolandu. Piszcie na adres: [email protected]

UPDATE: Rozdaliśmy już pojedyncze wejściówki dla pierwszych 10 osób, które prawidłowo odpowiedziały na nasze konkursowe pytanie. Pierwsza wygrana osoba zgłosiła się już o 12:21, ostatnia – o 14:08.

Dzisiejszy Rabkoland rozpoczął swoją działalność 1 czerwca 1989 r. pod nazwą Lunapark Alibaba. Park wystartował z zestawem pięciu małych karuzel, strzelnicą, na której można było wygrać np. puste puszki po Coca-Coli, dwoma pawilonami gier video (takimi prawdziwie oldschoolowymi!), basenem z piłeczkami oraz atrakcją wodną – zbiornikiem z elektrycznymi motorówkami. Była także menażeria – cztery kuce chętne do wożenia dzieci, restauracja „Szeherezada”, a nawet prawdziwa szafa grająca! Historię Rabkolandu można przeczytać tutaj. 

Dziękujemy za udział w konkursie!

os 31.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również