Kamery live
prognoza pogody

Problemy z kręgosłupem — jak wybrać odpowiedni materac 90×200? (art. sponsorowany)

22 maja 2024 19:55

Niemało jest osób, które notorycznie skarżą się na ból kręgosłupa. Zazwyczaj pierwszą myślą, jaka pojawia się w ich głowach, jest konieczność wymiany materaca na lepszy, ze statusem medycznym, który wspomoże walkę z nasilającym się bólem i nieprzespanymi z tego powodu nocami. Zazwyczaj takie osoby sięgają po materac 90×200 z wielu względów. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę, decydując się na nowy materac!

Problemy z kręgosłupem — jak wybrać odpowiedni materac 90x200? (art. sponsorowany)

Materac 90×200 dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa, to nie lada wyzwanie. Na szczęście przeprowadzone w ostatnich latach badania pokazują wyraźnie, że materace ortopedyczne pozytywnie wpływają na takie osoby, a także na ich sen. Objawy bólowe sukcesywnie zmniejszają się. Materace z certyfikatem medycznym mogą wiele zmienić w życiu takich osób!

Zadbaj o swój zdrowy kręgosłup — wybierz materace z certyfikatem medycznym!

Nie każdy materac jest w stanie uzyskać certyfikat medyczny. Najpierw produkt ten musi przejść sporo rygorystycznych testów, by móc uzyskać opinię pozytywną od niezależnego ośrodka rehabilitacyjnego. Korzystny wpływ na rehabilitację oraz prozdrowotne właściwości takiego materaca muszą być potwierdzone na drodze bardzo wymagających badań, które muszą nieco potrwać. 

Cechy charakterystyczne materacy medycznych

Szukając dobrych jakościowo materacy, które będą pozytywnie wpływać na zdrowie naszego kręgosłupa, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Przede wszystkim ważna jest elastyczność materaca. Podłoża medyczne tak zostały zaprojektowane, by redukować napięcie i gwarantować optymalne wsparcie dla kręgosłupa. Nie mogą być ani za twarde, ani za miękkie.

Materac ortopedyczny powinien charakteryzować się ergonomią. Dobry materac 90×200, wypełniając naturalne krzywizny, idealnie dopasuje się do budowy ciała osoby śpiącej. Mięśnie zostaną idealnie odciążone, co sprzyja ich regeneracji.

Materac ortopedyczny, medyczny, musi gwarantować suche i przewiewne środowisko snu. Aby organizm odpowiednio się regenerował, nie może się przegrzewać. Materace medyczne posiadają odpowiedni certyfikat, który mówi, iż podłoże prawidłowo reguluje wilgotność oraz temperaturę.

Inne materace 90×200 – jakie wybrać, aby nie wydrenować portfela do zera?

Decydując się na zmianę materaca do spania, wiele osób nie chce przepłacać. A wiadomym jest, że materace to koszt minimum kilkuset złotych. Na szczęście istnieją obecnie profesjonalne sklepy internetowe, które często oferuję materace na każdą kieszeń. Są to podłoża wysokiej jakości, stworzone z pianki wysokoelastycznej czy sprężyn zamkniętych w bawełnianych kieszeniach, ale również materace lateksowe czy materace wyposażone w twardą matę kokosową.

Na rynku nie brakuje jakościowych materacy powleczonych bawełnianym czy bambusowym pokrowcem ułatwiającym odprowadzanie wilgoci oraz minimalizującym rozmnażanie się pluskiew czy roztoczy. Wystarczy dobrze przejrzeć oferty, określić, co interesuje konkretnego użytkownika i wybrać najlepszy jakościowo i cenowo materac dla siebie!

/artykuł sponsorowany/

redakcja 22.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również