Kamery live
prognoza pogody

Nowotarski Piknik Lotniczy już wkrótce

10 czerwca 2024 15:30

Nowotarski Piknik Lotniczy to impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem – zarówno wśród rodowitych Podhalan, jak i turystów. Pokazy lotnicze odbywające się na najpiękniej położonym lotnisku w Polsce, na przestrzeni lat stały się atrakcyjną wizytówką stolicy Podhala i jednym z najważniejszych wydarzeń lata.

Nowotarski Piknik Lotniczy już wkrótce

W tym roku, w dniach 6-7 lipca 2024 r. na terenie lotniska Aeroklubu Nowy Targ, odbędzie się już XIII edycja tego wydarzenia. Przy wsparciu wsparciu sponsorów głównych tj Miastio Nowy Targ, Grupa Autoremo, Termy Bukovina i PCD Salami na podhalańskim niebie będziemy podziwiać grupy akrobacyjne i formacje, takie jak: Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny, The Flying Bulls, FireBirds czy piloci Piper Cub. Niebywałą atrakcją będzie także przelot myśliwca F-16.

Gwiazdą pokazów będzie Łukasz Czepiela, który zaprezentuje się w samolocie Edge 540 i Carbon Cub oraz Artur Kielak w swoim GameBird GB1. Przy tej wspaniałej dwójce nie mogło zabraknąć także Mariusza Szarawary za sterami Extra 330. Oprócz nich podczas imprezy zobaczymy podczas pokazów w locie:
Bolkow Bo-105
Wulkan
VL-3
PZL M26 Iskierka
RWD 5R
Robinson R-44
Casa C295
RWD 5R
RWD-8
TIME4FLY TICADA TEAM
Wiatrakowiec Magni Gyro M-16
Cmelak
MX2
Jak-18
Swift
Bushcat
Tulak
SZD Puchacz – akrobacja

 

/źródło i grafika: Aeroklub Nowy Targ/

Andrzej Lach 10.06.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również