Kamery live
prognoza pogody

Stadion Miejski oraz boisko przy Hali Gorce z nową nawierzchnią jeszcze w tym roku

Zimowe warunki nie będą już przeszkodą w treningach nowotarskich klubów piłkarskich. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu oraz budżetu miasta Nowy Targ, na obiektach sportowych znajdzie się sztuczna murawa skandynawskiego producenta.

Stadion Miejski oraz boisko przy Hali Gorce z nową nawierzchnią jeszcze w tym roku

Prace nad wymianą nawierzchni Stadionu Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego oraz na części treningowej Hali Gorce ruszą już w przyszłym tygodniu. Wybrana przy konsultacjach z dyrektorami nowotarskich klubów piłkarskich (NKP Podhale Nowy Targ oraz KS Górale) sztuczna trawa niskozasypowa jest objęta najwyższym certyfikatem FIFA Quality PRO, dzięki czemu po zakończeniu prac również obiekt zyska ten certyfikat.

– Wspólnie doszliśmy do wyłonienia technologii, która najbardziej nam odpowiada ze względu na zimową aurę. Dobraliśmy wersję trawy, która najbardziej będzie pozwalała na takie funkcjonowanie. Ostatecznie wykonawca – firma Bellsport przedłożyła produkt Saltexu – skandynawskie rozwiązanie, które sprawdza się doskonale w okresach zimowych. Mam przekonanie, że realizacja pójdzie jak najbardziej dobrze. Firma Bellsport ma bardzo dobrą renomę na rynku wykonawców takich nawierzchni. Bierzemy się za prace, termin realizacji to dwa miesiące – mówi dyrektor MCSiR, Krzysztof Łapsa.


Firma Bellsport to wykonawca z 20-letnim doświadczeniem w budowaniu obiektów nie tylko przyszkolnych, ale także pełnowymiarowych. Trawa jest już w produkcji, przygotowywana do instalacji, według szacunków materiały zostaną dostarczone na miejsce za miesiąc i wtedy rozpoczną się pełne prace. Poza murawą zostaną wymienione również bramki.

Dyrektor Sportowy Tomasz Ligudziński reprezentujący klub NKP Podhale Nowy Targ, w ramach dowodu wdzięczności za możliwość uczestniczenia w procesie decyzyjnym odnośnie wyboru murawy, przekazał dyrektorowi MCSiR sportową koszulkę z nazwiskiem.

– Bardzo się cieszę, że następuje tak ważna inwestycja, która wskazuje także na to, że Nowy Targ nie żyje tylko hokejem, ale również piłką nożna i wychodzimy na przeciw jako miasto wykonując tak potężną inwestycję, która właśnie zamyka się w kwocie ok. 2,5 mln złotych. Jeśli chodzi o wysiłek budżetowy jest to ogromna inwestycja w kluby sportowe, które w tej chwili są aktywne na terenie Nowego Targu i myślę, że teraz będzie można tylko czekać na doskonałe wyniki tych klubów sportowych – dodawał obecny na miejscu wiceburmistrz Nowego Targu, Krzysztof Trochimiuk.

Andrzej Lach 14.06.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Nowotarżanka mama tenisisty 20:53 17.06.2024

Może jakiś "balon " na zimę nad kortami? Tenisiści muszą trenować daleko od Nowego Targu, bo brak kortów krytych w najbliższej okolicy😒 Szkoda, bo ten sport staje się coraz bardziej popularny i chętnych by nie brakowało👍

Zobacz również