Kamery live
prognoza pogody

Przywitanie Lata ’24

11 czerwca 2024 11:31

Przywitanie Lata organizowane przez Urząd Miasta w Nowym Targu to jedna z największych plenerowych imprez muzycznych na Podhalu. Wydarzenie organizowane jest od 2016. Przez ten czas Przywitanie Lata urosło do rangi lokalnego festiwalu, który ściąga melomanów z całego Podhala i innych części Polski. Sukces wydarzenia w dużej mierze zależy od starań i uwagi, które co roku organizatorzy przykładają, do przygotowania listy koncertowej. 

Przywitanie Lata '24

Organizatorzy o wydarzeniu: 

– Dotychczas odwiedzili nas między innymi: Organek, Taraka, Jeden Osiem L, Republika, Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy, Kobranocka, Sarsa, Afromental, Łąki Łan, Another Pink Floyd, Carrantuohill, UK Legends, Dikanda, Biało Czarni czy Rezerwat. Na naszej scenie oprócz gwiazd goszczą również mniej znane zespoły, często wiążące specyfikę swojego brzmienia z miejscem pochodzenia. To świadoma decyzja, której efektem jest wzbogacenie świadomości muzycznej naszych gości oraz swoista artystyczna podróż w różne regiony naszego globu. Pracując nad tegoroczną edycją, tradycyjnie postawiliśmy na różnorodność i nieoczywiste wybory. W efekcie odwiedzą nas artyści z różnych stron muzycznej sceny.

– Najważniejszymi muzycznymi gośćmi tegorocznego Przywitania Lata będą Kazik Staszewski i zespół Kult. To legendarna polska formacja, której brzmienie zakorzenione jest w punku i nowej fali. Zespół wychował kilka pokoleń słuchaczy, którzy pokochali go za niebanalne mocne brzmienie, oraz za teksty wzbudzające zew wolności i doskonale korespondujące z wydarzeniami historyczno-społecznymi.

– Kolejnym muzycznym gościem Przywitania Lata będzie Felicjan Andrzejczak. To wyjątkowa i niebanalna postać polskiej sceny muzycznej. Ponadczasowe utwory, które stworzył z Budką Suflera takie jak „Jolka Jolka pamiętasz” czy „Noc komety” po dziś dzień łączą pokolenia.

– Trzecia gwiazda, która zagości na naszej scenie to DJ i producent muzyczny Gromee. W Polsce uchodzi za jednego z najpopularniejszych przedstawicieli gatunków: POP, Dance, House i EDM. Jego twórczość na stałe zagościła na antenach rozgłośni radiowych i platformach streamingowych gdzie osiąga szczyty list przebojów.

– Tegoroczna edycja “Przywitania Lata” odbędzie się 29 czerwca. To bliskie sąsiedztwo wyjątkowego dnia, którym są urodziny naszego Miasta. To właśnie 22 czerwca, 677 lat temu niejaki Dytrych Szyja otrzymał od króla Kazimierza Wielkiego przywilej ponownej lokacji naszego Miasta na prawie magdeburskim. Właśnie wtedy miała swój początek historia Nowego Targu — Stolicy Podhala. Ten wspaniały jubileusz zobowiązał nas do dodatkowej pracy, żeby godnie i wyjątkowo uczcić wielowiekową historię naszego Miasta oraz połączyć ją z ogromem energii i dobrej zabawy, których dostarczy Przywitanie Lata.

– Współczesny Nowy Targ to miasto, które z dumą łączy bogatą tradycję z nowoczesnością, stanowi serce i stolicę regionu. To miejsce, gdzie tkwią korzenie wielowiekowej tradycji handlowej. Targi, jarmarki i kramy pełne regionalnych produktów to tutaj codzienność, która przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów z różnych zakątków Polski i świata. To także miasto, w którym piękno górskiego krajobrazu przeplata się z kulturą, tradycją i gościnnością górali.

– Na tegorocznym Przywitaniu Lata połączymy te dwie wartości, tworząc dla naszych gości niezapomniane wrażenia. Wspólnie wrócimy do korzeni, do czasów, gdy nasze Miasto stawiało swoje pierwsze historyczne kroki jako ośrodek handlu i kultury Podhala. Przeżyjemy razem ten historyczny moment, który w 1346 na stałe wpisał się w dzieje naszego regionu a nieszablonowa muzyka, która popłynie ze sceny „Przywitania Lata” zepnie to wspaniałe święto w całość.

/źródło: Urząd Miasta Nowy Targ/

Andrzej Lach 11.06.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również