Kamery live
prognoza pogody

Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas wydarzeń plenerowych

16 sierpnia 2022 17:38

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju promowali bezpieczeństwo podczas „Święta Rabczańskiej Solanki” oraz Festynu Rodzinnego sołectw Centrum i Zawodzie w Krościenku nad Dunajcem.

Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas wydarzeń plenerowych

W sobotę tj. 13 sierpnia br. przed południem policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zajmujące się profilaktyką, wzięły udział w kolejnej już edycji „Święta Rabczańskiej Solanki”. Tego dnia po południu nowotarscy policjanci uczestniczyli także w Festynie Rodzinnym sołectw Centrum i Zawodzie w Krościenku nad Dunajcem.

Podczas obu imprez funkcjonariusze promowali bezpieczeństwo, a także sprzęt i wyposażenie służbowe. Uczestnikom przekazywano ulotki, broszury, książeczki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, czy w górach, bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, a także materiały dotyczące zagrożeń w sieci. Podczas rozmowy funkcjonariusze przekazywali cenne wskazówki i porady dotyczące bezpieczeństwa.

Dzieci mogły poznać pracę policjanta i zobaczyć, a nawet przymierzyć elementy służbowego wyposażenia funkcjonariusza. Bardzo chętnie też pozowały do pamiątkowych zdjęć, a siadając za kierownicą policyjnego radiowozu, czy quada mogły poczuć się jak prawdziwy policjant. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się Alkogogle i Narkogogle symulujące upojenie alkoholowe i skutki używania narkotyków. 

Alko i Narkogogle zniekształcają widziany obraz, obniżają koncentrację, spowalniają czas reakcji, jednocześnie uświadamiając uczestników, którzy próbowali w nich pokonać tor przeszkód, jak ogromnym zagrożeniem jest kierowanie pod wpływem alkoholu, czy narkotyków. Nowością były ITgogle, okulary imitujące percepcję osoby, która spędziła noc przy komputerze np. grając w gry komputerowe.

Policjanci przestrzegali rodziców i młodzież przed długotrwałym korzystaniem z komputera, które wraz z barkiem snu powodują m.in. trudności z koncentracją, czy spowolnienie reakcji psychofizycznych. Pikniki były również doskonałą okazją do promowania akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W trakcje spotkań z mieszkańcami i turystami przekazywano ulotki ARTYSTYCZNY przeWODNIK, informując o ważnych zasadach spędzania bezpiecznie letniego wypoczynku w górach i nad wodą. Zachęcano do udziału w konkursie ARTYSTYCZNY przeWODNIK organizowanym przez Komendę Główną Policji.

Podczas imprez promowano narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy mogli dowiedzieć się w jaki sposób za pomocą mapy zgłosić zagrożenie w rejonie miejsca zamieszkania lub pobytu. W rozmowach z osobami starszymi, funkcjonariusze przestrzegali przed oszustwami metodami m.in.  na wnuczka i na policjanta. Seniorzy otrzymywali również ulotki informujące o metodach i sposobach działania oszustów.

źródło:  KPP Nowy Targ

 

os 16.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również