Kamery live
prognoza pogody

Policjanci pilotowali do szpitala samochód z chorą kobietą. W porę otrzymała pomoc medyczną

Policjanci z nowotarskiej drogówki pilotowali jadący do szpitala samochód z ciężko chorą kobietą. Dzięki szybkiej i zdecydowanej pomocy funkcjonariuszy kobieta w porę otrzymała fachową pomoc medyczną.

Policjanci pilotowali do szpitala samochód z chorą kobietą. W porę otrzymała pomoc medyczną

Gdy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu mł.asp. Łukasz Burek i sierż. Andrzej Jakubiak kończyli swoje obowiązki służbowe związane z potrąceniem młodej kobiety na ul. Ludźmierskiej, z prośbą o pomoc zwrócił się do nich nieznajomy mężczyzna.

Zdenerwowanym głosem poinformował funkcjonariuszy, że przewozi w swoim samochodzie 61-letnią sąsiadkę, która źle się czuje i prawdopodobnie ma zawał. Powiedział, że kobieta leczy się kardiologiczne i jest już po jednym  zawale. Z uwagi na duże natężenie ruchu i ogromne korki mężczyzna poprosił policjantów o pomoc w szybkim przewiezieniu sąsiadki do szpitala. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Według ich oceny stan 61-latki faktycznie nie pozwalał na żadną zwłokę. W tym przypadku liczyła się każda sekunda.

Policjanci podjęli decyzję, że włączą światła uprzywilejowania i pojadą przed samochodem mężczyzny. W ten sposób udrożnili ruch drogowy i skrócili czas przejazdu do szpitala. W trakcie przejazdu funkcjonariusze, by ograniczyć zbędną zwłokę, poprosili dyżurnego, żeby powiadomił personel szpitala o zaistniałej sytuacji. Po przyjeździe na miejsce mundurowi pomogli przenieść 61-latkę do środka budynku i przekazali ją lekarzom. Kobieta w porę trafiła pod opiekę specjalistów, dzięki czemu otrzymała fachową pomoc.

źródło: KPP Nowy Targ

os 29.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Jolka 18:48 29.03.2019

Super, i tak właśnie być powinno, brawo dla sąsiada i brawo dla panów z policji.

Zobacz również