Kamery live
prognoza pogody

Pierwsza Komunia Święta oraz Bierzmowanie odbędzie się w innym terminie

28 marca 2020 15:02

Archidiecezja Krakowska poinformowała o przesunięciu terminu tegorocznych uroczystości Pierwszych Komunii Świętych oraz Bierzmowania. Kiedy dokładnie? To zależy od samych proboszczów poszczególnych parafii. Warunek jest jeden – pandemia koronawirusa musi być już opanowana.

Pierwsza Komunia Święta oraz Bierzmowanie odbędzie się w innym terminie

 – Celebracja uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a także uroczystości rocznic Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania, które są zaplanowane na kwiecień i maj, będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii – informuje ks. dr Andrzej Kielian, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Jak wynika z komunikatu opublikowanego na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej ograniczenia wprowadzone przez polski rząd nie pozwalają na organizację tego typu uroczystości.

Ks. dr Kielian sugeruje, aby termin Pierwszej Komunii Świętej przesunąć o co najmniej kilka tygodni. Decyzja ta powinna zostać podjęta przez proboszczów parafii  w porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

 – Z racji zawieszenia parafialnych spotkań przygotowujących dzieci i rodziców do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej lub jej rocznicy, prosimy rodziców, by intensywniej troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnianie prawd wiary. Będzie to uzupełnieniem przygotowania szkolnego, które obecnie jest prowadzone w sposób zdalny – tłumaczy dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej. – Prosimy także duszpasterzy i katechetów oraz animatorów prowadzących  spotkania dla kandydatów do bierzmowania o elektroniczne udostępnianie – w miarę możliwości – materiałów na kolejne spotkania i bieżący kontakt z młodzieżą za pomocą komunikatorów i platform społecznościowych.

/źródło: archidiecezja krakowska/

/ps/

Piotr Starmach 28.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również