Kamery live
prognoza pogody

Ognio- i… zimnoodporni

17 maja 2016 12:33
Wyciszenie Włącz dźwięk

Św. Florian – patron strażaków – tego roku poskąpił im słońca przy dorocznej uroczystości. Szpalery ustawione na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Targu, podczas powiatowej gali musiały znosić najpierw widok nadciągających chmur, potem deszcz ze śniegiem i lodowatymi podmuchami wiatru.

Dlatego ceremonia składania meldunku na ręce komendanta wojewódzkiego PSP, bryg. Stanisława Nowaka, oraz przemowy – uległy przyspieszeniu. Gośćmi na strażackim święcie, prócz dowódcy małopolskich strażaków, byli reprezentanci władz powiatu, miasta i gmin z obszaru Nowotarszczyzny. Nie brakło też delegacji Komendy Powiatowej PSP z powiatu tatrzańskiego. Strażakom, jak zwykle, towarzyszyły przy tej uroczystości inne służby mundurowe – policjanci i leśnicy.

Dla nowotarskiej JRG obchody dnia św. Floriana były nie tylko okazją do pokazania się w szyku, ale też sposobnością do zaprezentowania swoich sprzętowych nabytków.  Awanse i odznaczenia za wzorową służbę, wręczał uhonorowanym nimi komendant wojewódzki.  

NT24TV 17.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również