Kamery live
prognoza pogody

Obwodnica wschodnia – z 5 mln dofinansowaniem ze środków unijnych

21 czerwca 2017 10:07

Duży sukces Gminy Miasto Nowy Targ! Wniosek o środki przeznaczone na budowę dróg subregionalnych przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną i znalazł się wśród 18 szczęśliwców, którzy otrzymali dofinansowanie. Kwota dofinansowania budowy fragmentu obwodnicy wschodniej i ronda opiewa na ponad 5 mln złotych. 

Obwodnica wschodnia - z 5 mln dofinansowaniem ze środków unijnych

Fragment obwodnicy łączącej Aleję 1000-lecia z ul. Waksmundzką, stanowiący przedłużenie ul. Sikorskiego i przecinający starą targowicę, ma być budowany w trybie spec-ustawy drogowej. 

Sytuacja komunikacyjna w mieście powoduje, że praktycznie nie ma dnia, w którym władze miasta nie są pytane o czas rozpoczęcia budowy obwodnicy. Moment ten przybliżyła na pewno długo oczekiwana decyzja wojewody małopolskiego z końca marca br., kiedy po 15 miesiącach postępowania odwoławczego utrzymał on w mocy wydaną przez nowotarskiego starostę decyzję ZRID (ustalającą zasady realizacji inwestycji drogowej) z 4. grudnia 2015 r (więcej na ten temat znajdą Państwo tutaj).

Inwestycja zależy wszakże od jeszcze jednej decyzji ZRID: dotyczącej ronda planowanego u wylotu ul. Sikorskiego. Tej drugiej decyzji – i ukończenia dokumentacji projektowej – miasto spodziewa się już na dniach.

Jednocześnie przygotowywane są materiały przetargowe, a sam przetarg będzie można ogłosić z decyzją i projektem w ręku.

Otrzymane właśnie ponad 5 mln dofinansowanie z Funduszy Europejskich w Małopolsce, pozwala z dużym optymizmem patrzeć na planowaną inwestycję.

– Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Kwota jest niebagatelna – mówi wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek, wyrażając zadowolenie z faktu, że udało się pozyskać tak duże środki. Wcześniej inwestycja miała być realizowana ze środków budżetu miasta, teraz staje się projektem unijnym, realizowanym w ramach oddziałania 7.1.3 – drogi subregionalne.

W wyniku oceny merytorycznej wynik pozytywny uzyskało 18 projektów na łączną kwotę dofinansowania wynoszącą 90 927 014,93 zł.

NT24TV 21.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również