Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska Rada Seniorów apeluje o objęcie opieką seniorów

18 marca 2020 12:57

Zaopatrzenie w leki, zrobienie codziennych zakupów, załatwienie spraw urzędowych czy uruchomienie bezpłatnej infolinii dla kontaktu z osobami starszymi. Członkowie Nowotarskiej Rady Seniorów apelują o zaopiekowanie się tymi, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo związane z szalejącym wirusem SARS-CoV-2.

Nowotarska Rada Seniorów apeluje o objęcie opieką seniorów

Zdjęcie ilustracyjne

W piśmie nadesłanym przez Nowotarską Radę Seniorów czytamy:

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce a występującymi coraz częściej zapytaniami o pomoc w tej sytuacji  dla osób starszych w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, Nowotarska Rada Seniorów apeluje do władz Miasta i wszystkich tych którym w poczuciu odpowiedzialności jest otoczenie szczególnie opieką zwłaszcza osób starszych, które należą do grupy podwyższonego ryzyka.

Podobnie jak w przypadku grypy sezonowej, osoby starsze, te z przewlekłymi chorobami, są bardziej narażone na zarażenie COVID-19, chorobą wywoływaną przez nowy koronawirus.

W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę.

Ośrodek Pomocy Społecznej, służby sanitarne a także wszelaka opieka zdrowotna dołożą, wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne osób starszych.

Uruchomienie bezpłatnej infolinii, telefonu lub innej formy kontaktu osób starszych i podania jej do publicznej wiadomości.

/ps/

Piotr Starmach 18.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również