Kamery live
prognoza pogody

Kościół Jana Pawła II w Nowym Targu stanie się Sanktuarium!

Nowy Targ doczeka się własnego Sanktuarium! 25 października 2020 roku metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podniesie kościół Jana Pawła II przy ulicy Szaflarskiej do rangi Sanktuarium.

Kościół Jana Pawła II w Nowym Targu stanie się Sanktuarium!

O decyzji metropolity krakowskiego poinformował dziś proboszcz Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu ks. kan. Jan Karlak.

 – Będziemy mieli Sanktuarium Jana Pawła II w naszym kościele. Będzie równe Sanktuarium na białych morzach w Krakowie – powiedział na zakończenie dzisiejszej mszy świętej Jan Karlak. – Nie ukrywam, że się z tego bardzo cieszę, ale mam też świadomość zobowiązania, które jest z tym związane. Dlatego niech ten miesiąc październik, szczególnie modlitwa różańcowa i nasza liczna obecność na różańcu w kościele będzie takim duchowym przygotowaniem do tego wydarzenia.

Do wiekopomnego wydarzenia dojdzie 25 października w trakcie nabożeństwa o godzinie 17:00. Wówczas abp Marek Jędraszewski w trakcie mszy świętej przekształci nowotarską świątynie w Sanktuarium.

– Dlatego niech to świadectwo zaufania nam wszystkim będzie też okazją do jeszcze większej mobilizacji byśmy byli tymi, którzy przyczyniają się do rozpowszechniania się kultu Jana Pawła II; tu w naszym kościele, ale również wszędzie gdzie będziemy się znajdywać, jako jego wielcy orędownicy, a równocześnie ci, którzy doświadczają jego szczególnej bliskości i modlitwy za nas przed tronem Boga – podsumował proboszcz Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

A my przypominamy, że w każdą niedzielę mszę świętą z Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu można śledzić również online za pośrednictwem naszej strony internetowej Nowytarg24.tv oraz kanału telewizyjnego Nowotarskiej Telewizji Kablowej. 

 

Piotr Starmach 04.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Buddabar 11:41 04.10.2020

Nie mam pytań. Cały zestaw mi się skończył. Idę do lasu poczuć matkę naturę bo ten artykuł i temat mnie wgniótł w Fotel

Zobacz również