Kamery live
prognoza pogody

Kolejny akt wandalizmu w mieście. Celem ataku – jedna z rzeźb

19 kwietnia 2021 17:45

W ciągu weekendu doszło do kolejnego, bulwersującego aktu wandalizmu w Nowym Targu. Tym razem za cel ataku obrano rzeźbę z rejonu kładki na Białym Dunajcu. Posąg owcy na rowerze wraz z ciężkim kamieniem, na którym był umocowany, został rzucony kilka metrów dalej. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia, a rzeźba wróciła na swoje miejsce dzięki pracownikom Zakładu Zieleni. 

Kolejny akt wandalizmu w mieście. Celem ataku - jedna z rzeźb

W związku z powracającymi atakami wandalizmu w mieście, radni wnioskowali dziś o dodatkowe patrole policji. Radna Stefania Drąg- Iłęda poruszyła również kwestię konieczności polepszenia komunikacji miedzy mieszkańcami a dzielnicowymi. 

-W aktualnej uchwale budżetowej mamy sprawę przekazania 30 tys. zł na zakup samochodu dla policji. Na ostatnim posiedzeniu komisji mieszkaniowej analizowaliśmy i pozytywnie zaopiniowaliśmy ten projekt, jednak nie jest to równoznaczne z takim bezwarunkowym przekazaniem tych środków. Jeżeli słyszy mnie komendant policji, chciałam powiedzieć, że liczymy na zwiększone patrole policji w newralgicznych miejscach – mówiła radna Stefania Drąg – Iłęga – Prosiłabym o polepszenie komunikacji między mieszkańcami a policją, szczególnie z dzielnicowymi. Jest trudno się tam dodzwonić, a niekiedy są to bardzo ważne sprawy, wymagające pilnej interwencji. 

Do tematu odniósł się również Andrzej Swałtek, przywołując przykład zdewastowanej rzeźby: 

-Popieram wniosek o częstsze patrole. Daję przykład wczorajszego, czy przedwczorajszego dnia. Została zdewastowana słynna owca, usytuowana przy kładce pieszo-rowerowej na Białym Dunajcu. Została wywrócona, wyrzucona ze 3 metry od punktu, w którym była usytuowana. Wiem, że w mieście było więcej dewastacji i proszę o częstsze patrole policji, aby takich sytuacji było przynajmniej trochę mniej. Jest to nie do pomyślenia, że potrafili tak ciężką rzecz przenieść w inne miejsce, dobrze, że nie uszkodzili tego pomnika – mówi radny.

Pracownicy Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu szybko zajęli się sprawą. Rzeźba jest już na swoim miejscu.

Nowe owce w mieście

os 19.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również