Kamery live
prognoza pogody

Nowe owce w mieście

Wyciszenie Włącz dźwięk

Trzy nowe owce aluminiowe zasiliły Nowy Targ. Rzeźba przedstawiająca lotnika pojawiła się na lotnisku, rowerzystę przy ścieżce rowerowej nieopodal Białego Dunajca, natomiast czerwonego kapturka na Łapsowej Polanie. 

Owce mają podkreślać współczesny charakter miasta. I tak na nowotarskim lotnisku tuż przed południem pojawił się nie kto inny jak lotnik – choć nie taki lekki i nie taki szybki jakby mogło się wydawać, bowiem sam kamień podtrzymujący rzeźbę waży około dwustu kilogramów. Natomiast skonstruowanie pilota z samolotem zajęło twórcy niemal miesiąc czasu. 

 – Wszystkie rzeźby zostają oklejone w glinie, potem ściąga się negatyw gipsowy, następnie pozytyw gipsowy i wtedy z pozytywu można odlać formę w zależności jaki zleceniodawca sobie życzy. W tym przypadku było to aluminium – tłumaczy twórca rzeźb, Michał Batkiewicz.

Aluminiowe owce mają za zadanie nie tylko przyciągać wzrok turystów, ale również przypominać wszystkim o korzeniach. A te wiążą się z tradycjami pasterskimi, które do dziś są kultywowane. Co więcej, władze miasta chcą, aby na terenie Nowego Targu pojawiło się więcej aluminiowych owiec. W tym celu magistrat będzie starał się nawiązać współpracę z innymi nowotarskimi artystami.

Więcej szczegółów znajdziecie w naszej relacji reporterskiej zamieszczonej poniżej. Zapraszamy do oglądania!

/ps/

/fot. os/

Zdjęcia z Łapsowej Polany – dzięki uprzejmości Wydziału Promocji UM Nowy Targ

Piotr Starmach 02.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
takitam. 10:27 03.07.2019

to racy bedzie baron, nie lowiecka...

Zobacz również