nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Kolejna akcja ratunkowa w Gorcach

To już czwarta akcja ratunkowa ratowników GOPR w ostatnich dniach.

O ile znacznie niebezpieczniejsze warunki pogodowe panują w rejonie Babiej Góry (trzeci stopień zagrożenia lawinowego) i w Tatrach (czwarty stopień zagrożenia lawinowego) to właśnie w Gorcach ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mają najwięcej roboty. Dziś kolejną osobą poszkodowaną okazał się być snowboardzista.

 – Dziś o godzinie 11:06 do Centrali dociera zgłoszenie o wypadku na zielonym szlaku w kierunku Koninek z Tobołowa. Mężczyzna podczas zjazdu w trudnym terenie na snowboardzie upadł i zgłasza silny ból w stawie kolanowym. 5 ratownikow po skompletowaniu niezbednego sprzętu wyrusza z centrali. O godzinie 12:55 ratownikom mimo bardzo ciężkich i niesprzyjających warunków udaje się dotrzeć do poszkodowanego. Po zaopatrzeniu kończyny i transporcie poszkodowanego w dolinę nastąpiło przekazanie do własnego środka transportu – czytamy w komunikacie GOPR.

Przypominamy, że w Gorcach panują bardzo trudne warunki pogodowe do uprawiania turystyki. Pokrywa śnieżna przekracza ponad metr, a silny wiatr zawiewa przetarte szlaki.

 

/ps/

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna