Kamery live
prognoza pogody

Już 15 przypadków – kim są zarażeni z Małopolski

21 marca 2020 18:24

MAŁOPOLSKA. Aktualnie w Małopolsce mamy 15 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje biuro prasowe wojewody. Większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej.

Już 15 przypadków – kim są zarażeni z Małopolski

 Zakażeni są w wieku od 26 do 74 lat. W większości to osoby mieszkające w Krakowie, trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego. W tej grupie mamy przypadki, w których źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii) bądź kontakt (bezpośredni lub pośredni) z osobą zakażoną. Przypominamy, że aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, powinniśmy unikać skupisk ludzkich i po prostu zostać w domu.

UPDATE: Ilość osób zakażonych w Małopolsce wzrosła wieczorem o jeszcze jedną osobę. 16. przypadek zakażenia w naszym województwie potwierdzono u kobiety “w sile wieku” z powiatu myślenickiego. Jest w stanie dobrym i podobnie jak większość pacjentów, przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Anna Szopińska 21.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również