Kamery live
prognoza pogody

Jak bezpiecznie używać kombinezonu ochronnego? Policja instruuje

23 marca 2020 20:21

Jak bezpiecznie używać kombinezonu ochronnego w przypadku zagrożenia, jakim jest kontakt z osobą zakażoną? Dowiecie się z informacji poniżej, gdzie podane są niezwykle ważne zasady ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów.

Jak bezpiecznie używać  kombinezonu ochronnego? Policja instruuje
Podczas zakładania kombinezonu należy pamiętać, by każdy element wykonywać z uwagą i wielką starannością. Podwójne rękawiczki, kombinezon, okulary i maseczka są tutaj niezbędne. Przestrzeń wokół rękawic i butów zabezpieczamy taśmą.
 
By bezpiecznie zdjąć ochronny strój należy rozsunąć zamek błyskawiczny, ostrożnie zdjąć kaptur i poprzez “wywijanie” (tak by nie dotykać zewnętrznej części kombinezonu) zdjąć kombinezon wraz z pierwszą parą rękawic. Drugą, wewnętrzną parę należy zdezynfekować. Następnie możemy usunąć okulary i maseczkę chwytając za te części, które były pod kapturem. Po tych czynnościach należy usunąć drugą parę rękawiczek i dokładnie umyć oraz zdezynfekować ręce.
Ubranie ochronne musi zostać odpowiednio zabezpieczone.
 
Źródło: Policja Świętokrzyska/KPP Nowy Targ
os 23.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również