Kamery live
prognoza pogody

IV Nowotarskie Zawody Balonowe o Puchar PCD Salami

19 lutego 2016 08:10

Aeroklub Nowy Targ zaprasza na IV Nowotarskiej Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD Salami, które odbędą się na terenie Nowego Targu w dniach 5 i 6 marca.

IV Nowotarskie Zawody Balonowe o Puchar PCD Salami

Rok 2016 przyniósł nam rekordową liczbę uczestników, którzy aż trzy razy wzbija się w powietrze aby rywalizować ze sobą o miano najlepszego pilota w warunkach górskich.

Baloniarstwo w Nowym Targu na stałe wpisało się już w życie mieszkańców. W pogodne dni, co jakiś czas można zaobserwować na naszym niebie balony, które powoli przecinają niebo nad Podhalem. Od 4 lat nieprzerwanie organizuje się też Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe, które cieszą się ogromną popularnością. Setki ludzi podziwia te majestatyczne, a zarazem ogromne statki powietrzne z przeróżnych miejsc w naszym regionie, co później skutkuje tysiącami zdjęć pokazujących piękno tego sportu. Ci zaś, którzy chcą być jeszcze bliżej udają się bezpośrednio na miejsca startu. Tegoroczna edycja planuje 2 starty w sobotę i jeden w niedzielę – w samo południe (zależne od pogody).

Organizatorzy imprezy, jak co roku zapewniają wiele atrakcji dla pasjonatów tego sportu ale nie tylko. Zaplanowane są między innymi dwa konkursy, w których będzie można wygrać lot balonem. W jednym z nich – swój udział będzie można wziąć bezpośrednio w dniu zawodów i oderwać się od ziemi razem z pozostałymi uczestnikami, co potęguje wrażenia z lotu.

Zapraszamy na lotnisko!

 

NT24TV 19.02.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również