Kamery live
prognoza pogody

II Bal św. Katarzyny – charytatywna zabawa na lodzie

20 listopada 2022 17:26
Wyciszenie Włącz dźwięk

W Miejskiej Hali Lodowej odbył się wczoraj II Bal św. Katarzyny, zorganizowany przez Caritas Parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. Tego dnia królowały stroje “z epoki” oraz balowe. W godzinach trwania imprezy, MCSiR zapewnił bezpłatne wejście na ślizgawkę dla wszystkich chętnych. 

Podczas imprezy na miejskim lodowisku wybrano Nastoletnią i Małą Królową Balu, nie brakło ciepłych napojów i słodkiego poczęstunku. Nie mogło też obyć się bez odniesień do patronki balu – a zarazem patronki Miasta Nowego Targu oraz najstarszej nowotarskiej parafii: św. Katarzyny Aleksandryjskiej, której święto będziemy obchodzić już 25 listopada. Na lodzie pojawiły się tego dnia aż dwie “święte Katarzyny”, z właściwymi dla tej postaci atrybutami.

W otwarciu wydarzenia wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych: pani poseł Anna Paluch, senator Jan Hamerski i wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Łapsa. Zgromadzonych witał proboszcz nowotarskiej parafii pw. św. Katarzyny, ks. Zbigniew Płachta. 

Druga część imprezy odbyła się w sali balowej we Frydmanie. Część dochodu ze sprzedaży biletów została przeznaczona na rzecz ubogich oraz potrzebujących doraźnej pomocy. Datki na rzecz Caritasu zbierane były także podczas balu na lodzie. 

os 20.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również