Kamery live
prognoza pogody

Halina Zięba tymczasowym rektorem PPUZ

18 marca 2020 12:12

Po odwołaniu ks. hab. Stanisława Gulaka z stanowiska rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu do momentu powołania nowego rektora obowiązki te zostały przekazane znanej i lubianej przez studentów wykładowczyni dr Halinie Zięby z kierunku Fizjoterapia. 

Halina Zięba tymczasowym rektorem PPUZ

Na zdjęciu: Halina Romualda Zięba (po środku), fot. PPUZ

W komunikacie Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu czytamy:

“W związku z wygaśnięciem mandatu Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu ks. płk. rez. dr. hab. Stanisława Gulaka – na podstawie art. 432 ust. 5 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, po uzyskaniu pozytywnych opinii Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych – obowiązek nowego rektora zgodnie z wymaganiami ustawy i statutu spada na kolegium elektorów.

Do czasu wyboru nowego rektora obowiązki rektora powierzone zostają najstarszemu członkowi senatu posiadającemu tytuł naukowy co najmniej doktora. Wymogi formalne zgodnie z zapisami statutu uczelni spełnia dr Halina Zięba.”

/źródło: PPUZ/

/ps/

Piotr Starmach 18.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również