Kamery live
prognoza pogody

Bracia bandyci napadli na dom znajomej

11 listopada 2021 18:19

Policjanci z Nowego Targu zatrzymali dwóch braci w wieku 24 i 25-lat z gminy Nowy Targ. Obaj odpowiedzą za naruszenie miru domowego i pobicie, a 24-latek dodatkowo za wymuszenie rozbójnicze.

Bracia bandyci napadli na dom znajomej

– Do zdarzenia doszło 31 października wieczorem, kiedy to mężczyźni przyjechali pod domu swej znajomej na terenie gminy Nowy Targ i pomimo jej sprzeciwu wtargnęli do środka – relacjonuje asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy nowotarskiej policji – U kobiety w tym czasie przebywał jej 28-letni kolega. Obaj agresorzy dotkliwie go pobili, po czym uciekli. Poszkodowany mężczyzna stracił przytomność i został przewieziony do szpitala.

Sprawą  natychmiast zajęli się nowotarscy policjanci.  24 i 25-letni bracia z gminy Nowy Targ zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy już następnego dnia i od razu przewieziono ich do nowotarskiej komendy. Obaj byli dobrze znani policjantom z licznych interwencji.

Bracia usłyszeli zarzuty naruszenia miru domowego i pobicia, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Ale to nie wszystko, bowiem w trakcie prowadzonego postępowania wyszła na jaw jeszcze jedna informacja.

-W trakcie postępowania okazało się, że młodszy ze sprawców kilka dni wcześniej groził pewnemu mężczyźnie, mieszańcowi powiatu tatrzańskiego i próbował wymusić od niego kilka tysięcy złotych.  24-latek usłyszał więc także zarzut usiłowania usiłowania wymuszenia rozbójniczego za co grozi kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat – mówi Dorota Garbacz. 

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wystąpił w wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego wobec zatrzymanych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych  trzymiesięczny tymczasowy areszt.

źródło: KPP Nowy Targ

os 11.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również