Kamery live
prognoza pogody

Fantazja zakończona kwarantanną

27 marca 2020 12:39

Wczoraj w godzinach popołudniowych, podczas patrolowania odcinka linii granicy państwowej, funkcjonariusz Placówki SG w Zakopanem wraz żołnierzami 6 Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa ujawnili 2 przypadki przekroczenia granicy polsko – słowackiej w miejscu niedozwolonym.

Fantazja zakończona kwarantanną

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Zdarzenie miło miejsce w rejonie m. Lipnica Wielka. Początkowo dwóch mężczyzn, przy użyciu pojazdu terenowego, wjechało na teren Republiki Słowacji. Nieco później wyczyn ten powtórzyła kolejna para, tym razem młoda kobieta z mężczyzną.

Za popełnienie wykroczenia z art.49a § 1 kodeksu wykroczeń, każda z osób została ukarana mandatem karnym kredytowanym w wysokości 500 zł.

Dodatkowo, w związku z obowiązującymi przepisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, osoby te zostały poddane obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej.

Przypominamy, że granicę z Republiką Słowacji można przekraczać jedynie w 2 lokalizacjach (pieszo lub samochodem): w Chyżnem (Małopolska) – zasięg terytorialny działania Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz w Barwinku (Podkarpacie) – zasięg terytorialny działania Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Uwaga !!!

  • Przekroczenie granicy państwowej w miejscu niedozwolonym jest wykroczeniem i podlega karze grzywny do 500 zł (art. 49a Kodeksu wykroczeń). Ciekawość, lekkomyślna zabawa, czy też niewiedza nie są w tym przypadku żadnym usprawiedliwieniem.
  • Ponadto przekroczenie granicy, nawet nielegalne, pociąga za sobą obowiązek odbycia14-dniowej kwarantanny.

/źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej/

/ps/

Piotr Starmach 27.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również