Kamery live
prognoza pogody

Działaj z Seniorami

23 czerwca 2016 13:10

Najpierw trzeba zebrać minimum 10 osób w wieku 60+ zamieszkałych na terenie województwa małopolskiego. Potem zapoznać się z regulaminem i przesłać formularz zgłoszeniowy z proponowaną przez grupę akcją wolontariacką. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła konkursowa dokona wyboru 4 najlepiej ocenionych projektów wolontariackiej akcji.

 

Działaj z Seniorami

   Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby w wieku 60+ z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie “Działaj z nami – seniorami!”, którego celem  jest wyłonienie i pokazanie najlepszych pomysłów na akcje wolontariackie przeprowadzone przez seniorów. Zgłaszane projekty akcji wolontariackich powinny pokazywać aktywność społeczną seniorów i inspirować innych do działania. Tematyka projektów jest dowolna, ale dostosowana do potrzeb środowiska, wykorzystująca przy tym wiedzę i umiejętności grup seniorów. Rekrutacja do konkursu trwa do 30 czerwca br.

   Działaj z nami – seniorami! to jeden z licznych projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie – organizację, której misją jest propagowanie oraz promowanie idei wolontariatu w Małopolsce. Organizację tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem w obszarze wolontariatu. Do jej głównych działań należy: zwiększanie aktywności społecznej obywateli i tworzenie rozwiązań umożliwiających im podejmowania działań w charakterze wolontariuszy, zwiększanie wśród obywateli wiedzy z zakresu wolontariatu i upowszechnianie idei pracy woluntarystycznej i
wspieranie organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych, inicjatyw społecznych i osób prywatnych w ich działalności na rzecz dobra publicznego, poprzez oferowanie im wsparcia wolontariuszy oraz pomocy świadczonej przez Stowarzyszenie.

   Każda wytypowana do realizacji akcji grupa otrzyma: wsparcie merytoryczne w postaci 3 warsztatów przygotowujących do wykonania akcji. Warsztaty poprowadzone przez doświadczonych trenerów pozwolą profesjonalnie zorganizować akcję oraz poszerzyć wiedzę z zakresu realizacji akcji oraz wsparcie finansowe w wysokości 600 zł na zakup niezbędnych materiałów do przeprowadzenia akcji.

    Dla grupy, która najlepiej przygotuje i przeprowadzi akcję przewidziana jest nagroda w wysokości około 2000 zł, w postaci np. biletów/zaproszeń/voucherów na wydarzenie kulturalne realizowane na terenie województwa małopolskiego.

   Formularz zgłoszeniowy można wysłać drogą mailową na adres [email protected] lub pocztą tradycyjną z dopiskiem “Działaj z nami – seniorami!” na adres:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
ul. Krasickiego 18, IIp., 30-503 Kraków

 Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać mailowo: [email protected] telefonicznie: +48 577 472 451
strona projektu: www.wolontariat-malopolska.pl

oprac. MSX
fot. UM Nowy Targ

NT24TV 23.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również