PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Dyrektor szpitala z koronawirusem

Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu Marek Wierzba poinformował dziś o otrzymanym dodatnim wyniku w teście na COVID-19. Obecnie przebywa w izolacji domowej.

Dyrektor szpitala z koronawirusem

Wykonany przez dyrektora nowotarskiego szpitala test na koronawirusa dał pozytywny wynik. Ze względu na łagodny przebieg choroby Marek Wierzba przebywa w izolacji domowej pod nadzorem Sanepidu.

 – W Dziale Administracyjnym nowotarskiego szpitala obowiązują wszelkie możliwe środki ostrożności. Wszyscy chodzimy w maseczkach, dezynfekujemy regularnie ręce i zachowujemy społeczny dystans. Odprawa z ordynatorami odbywa się na dużej sali konferencyjnej, gdzie udaje się zachować znacznie większą odległość niż wymagane dwa metry. Mamy ze sobą jedynie niezbędny kontakt, dzięki czemu obniżamy ryzyko transmisji wirusa SARS-CoV-2 do minimum – tłumaczy Marek Wierzba w opublikowanym dziś komunikacie. – Pragnę zaznaczyć, że Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu boryka się z problemami kadrowymi wynikającymi z dużej zachorowalności personelu, natomiast opieka nad pacjentami, i ich terapia, są realizowane dzięki wspaniałej postawie lekarzy, pielęgniarek i wszystkich innych pracowników szpitala. Ja pozostaję do dyspozycji zdalnie, a całą resztę obowiązków przejęli moi współpracownicy.

 – Solidaryzuję się ze wszystkimi, którzy w tych dniach walczą z zarażeniem koronawirusem życząc szybkiego powrotu do zdrowia – podsumowuje dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego.

Piotr Starmach 27.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Michał 10:11 28.10.2020

Dużo zdrowia Panie Dyrektorze !

Zobacz również