PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Bobry w Nowym Targu

Najpierw pojawiły się na brzegu Białego Dunajca, teraz kolejne zadomowiły się przy rzece Czarny Dunajec. 

Bobry w Nowym Targu

Foto: Piotr Twardowski

Wygląda na to, że Nowy Targ ma nowych mieszkańców. Na ślady działalności bobrów można natrafić poniżej mostu kolejowego na rzece Czarny Dunajec. Tamtejsze drzewa zostały obgryziony w sposób typowy dla tychże gryzoni. Sprawne oko obserwatora dojrzy również zaczątek żeremi.

Ale to nie koniec, bo kolejne siedlisko bobrów znajduje się po drugiej stronie miasta. Kilka dni temu gryzonie zostały zaobserwowane na brzegu rzeki Biały Dunajec. Jak można zobaczyć na zdjęciach “ściętych” zostało kilkanaście drzewek, nie straszne im było również nieco szersze drzewo. 

Czy to powód do zmartwień? Leśnicy i przyrodnicy tłumaczą, że dopóki bobry nie zechcą stworzyć tamy na którejś z rzek to nie powinno się ich przeganiać ze swojego lęgowiska. W przypadku tworzenia tamy zgodę na odstraszenie bobrów musi wydać Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Co więcej, gryzonie te znajdują się obecnie pod ochroną.

Poniżej znajdziecie galerie zdjęć na których widać ślady działalności bobrów w Nowym Targu.

/ps/

Piotr Starmach 07.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Ania 20:52 07.04.2019

Coś niesamowitego. Oby tylko nikt im nie przeszkadzał. Bobry górą :)

Zobacz również