nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Aż 400 tys. złotych na zadania sprzyjające rozwojowi sportu – ogłoszono konkurs

Aż 400 tys. złotych na zadania sprzyjające rozwojowi sportu – miasto ogłosiło własnie konkurs dla klubów i stowarzyszeń sportowych. Wnioski o przyznanie dotacji można składać do 23 sierpnia br. 

Projekty muszą spełniać określone wymagania i realizować przynajmniej jeden z takich celów publicznych, jak: poprawienie warunków uprawiania sportu, osiągnięcie wysokich wyników sportowych przez zawodników klubów sportowych, promocja sportu i aktywnego stylu życia, zwiększenie dostępności mieszkańców Miasta Nowego Targu do działalności sportowej oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Miasta Nowego Targu poprzez sprzyjanie współzawodnictwu sportowemu na wszystkich poziomach. 

Chodzi konkretnie o dofinansowanie takich wydatków, jak: zakup sprzętu sportowego, realizacja programu szkolenia sportowego, kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestniczenia w takich zawodach w mieście lub poza nim, kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego, wynagrodzeń dla kadry szkoleniowej, stypendiów przyznanych przez klub sportowy zawodnikom,  kosztów ubezpieczenia zawodnika zrzeszonego w klubie sportowym, czy kosztów obsługi administracyjnej projektu. 

Z dotacji nie mogą być natomiast finansowane: koszt transferu zawodnika  z innego klubu sportowego;  zapłata kar, mandatów i innych opłat sankcyjnych nałożonych na klub sportowy lub zawodnika klubu; zobowiązania klubu sportowego z tytułu zaciągniętej pożyczki, kredytu lub wykupu papierów wartościowych, oraz kosztów obsługi zadłużenia a także zaległości z tytułu podatków i składek ZUS; budowy, modernizacji i remontu obiektu sportowego. 

Kwota dofinansowania ze strony Gminy Miasta Nowy Targ nie może przekraczać 70% wydatków ogółem dotyczących zadania zawartego w ofercie, a realizacja projektu rozpocząć się od dnia podpisania umowy i trwać nie dłużej niż do końca 2019 roku. Dotacja będzie wypłacana po podpisaniu umowy jednorazowo lub w transzach.

Złożone projekty będą opiniowane przez komisję konkursową do 23 września br. Członkowie komisji, podczas dokonywania oceny, będą uwzględniali m.in. ilość uczestników objętych realizacją zadania,  znaczenie zgłoszonego projektu dla rozwoju sportu na terenie Miasta Nowego Targu oraz dla promocji miasta przez sport, możliwość realizacji projektu przez podmiot dotowany, dotychczasowe doświadczenie we współpracy z Gminą Miasto Nowy Targ oraz wykorzystanie przez wnioskodawcę dotacji z budżetu miasta Nowego Targu.

Wniosek o przyznanie dotacji: http://www.nowytarg.pl/dok/urm/urm_2011_046_z01.pdf

źródło: UM Nowy Targ

fot. arch. nowytarg24.tv

/os

2 1

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 komentarzy

Tatuś

Sierpień 10, 2019, o 10:09:16

Tylko żeby nie na hokej na lodzie bo tam jest studnia bez dla i choć ile się wpompuje to za chwile brak a jakości zero a efektów ani tyle tylko medialnie wszystko ładnie wyglada jak Tomasz wrzuca ślicznie ubarwione artykuły a tak naprawdę to jest promowanie tylko jednostek dzieci trenerów prezesów i kierowników oraz pożytecznych klakierów dla pięcioro dzieci to szkoda kasy.

Mamusia

Sierpień 10, 2019, o 20:11:50

Tatuś święta prawda ! Reanimowanie trupa mija się z celem... jest tyle dyscyplin świetnie rokujących i przede wszystkim POWSZECHNYCH dostępnych dla wszystkich a nie dla dzieci elity i wybrańców ... życzę rozsądku Panie i Panowie radni !!!

Tatuś

Sierpień 11, 2019, o 10:21:07

Tatuś prezes tatuś trener się nie sprawdza na siłę promowanie swojego dziecka to nie droga do normalności poprzedni prezes nawet do kadry dzieci wepchał choć poziom ich wyszkolenia był niszowy prezes MMKS żeby nie było . Dzieci prezesa dzieci trenera mogą więcej dlatego na hokej pieniądze przeznaczone to tak jak wyrzucone w błoto jeżeli nie zmieni się myślenie i władza.Kosztem dużych nakładów promuje się jednostki aktualnie będące przy władzy to się sprawdza w sportach indywidualnych np. kolarstwo żeby jeden wygrał pracują inni a hokej jest grą zespołową kolektywem o czym zapomnieliśmy w Nowy Targu dobrych parę lat temu. Dzięki Mamusia.

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna