PILNE
Kamery live
prognoza pogody

19 – letni reprezentant Aeroklubu Nowy Targ wygrywa w zawodach Pucharu Polski

Kacper Borkowski – reprezentant nowotarskiego aeroklubu, zdobył 1 miejsce w VI Aeropikniku – Balonowym Pucharze Polski w Paczkowie. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie duże sukcesy, które zapoczątkowała wygrana w zawodach w Nowym Targu.

19 - letni reprezentant Aeroklubu Nowy Targ wygrywa w zawodach Pucharu Polski

AeroPiknik to impreza organizowana od 2013 roku. W tegorocznej edycji rywalizowało ze sobą około 20 pilotów balonów. Najlepszy okazał się Kacper Borkowski z Aeroklubu Nowy Targ, któremu udało się pokonać m.in. zawodników posiadających tytuł mistrza Polski z poprzednich lat. Dodatkowo zdobył również drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Janowie.

W 2014 roku Kacper rozpoczął szkolenie, które przeprowadzał jego ojciec – Krzysztof Borkowski. Zaczął on latać balonem w 1995 roku, a już trzy lata później brał udział w Mistrzostwach Polski. Po kilkuletniej przerwie powrócił do latania i pod jego okiem Kacper zaczął szkolenie. Warto wspomnieć, że pierwszym sukcesem Kacpra była wygrana w nowotarskich zawodach.

Obecnie Kacper przygotowuje się do kolejnych zawodów, jakimi będą Mistrzostwa Świata Juniorów we Włocławku. Od początku roku systematycznie bierze udział we wszystkich zawodach, co traktuje jako trening właśnie do wrześniowych mistrzostw świata.

/ak
fot. Paweł Kleszcz

Aleksandra Kokalik 31.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mati 21:38 31.07.2018

Gratulacje Kacper ! Jesteś niesamowity

Zobacz również