Kamery live
prognoza pogody

Zderzenie czołowe w Szaflarach

25 maja 2020 17:19

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 19.00 na zakopiance w Szaflarach. Samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka busem. W pojazdach nie było pasażerów. 29-letni kierowca, który wykonał niebezpieczny manewr był trzeźwy, jednak nie potrafił dokładnie wyjaśnić dlaczego zjechał na przeciwny pas jezdni. 35-letni kierowca busa odniósł ciężkie obrażenia ciała. 

Zderzenie czołowe w Szaflarach

-Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że jadący w kierunku Zakopanego, 29-letni kierujący samochodem osobowym marki Volvo zjechał nagle na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka volkswagenem – relacjonuje nowotarska policja – 35-letni kierujący busem pasażerskim został przewieziony do szpitala. Mężczyzna odniósł ciężkie obrażenia ciała, pobrano krew do badań, aby określić stan trzeźwości.  Kierujący volvo był trzeźwy, jednak nie potrafił dokładnie wyjaśnić dlaczego zjechał na przeciwny pas jezdni. W chwili wypadku w obu pojazdach nie było pasażerów. Droga przez kilka godzin była zablokowana, policjanci kierowali podróżujących na objazdy. 

Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas jazdy i przestrzega, że obecna aura i opady deszczu utrudniają jazdę, a mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Czasami wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieszczęścia.

źródło: KPP Nowy Targ

os 25.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również