Kamery live
prognoza pogody

Za szybko, pod wpływem alkoholu i bez uprawnień

27 października 2022 08:11

18-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h na terenie obszaru zabudowanego, a 30-latek kierował renault mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto obaj kierowcy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia i przestępstwo odpowiedzą przed sądem.  

Za szybko, pod wpływem alkoholu i bez uprawnień

W poniedziałek (24 października br.) rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy podczas działań pn. „Alkohol i narkotyki” w miejscowości Szaflary zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Renault. 30-letni mieszkaniec gminy Łapsze Niżne posiadał prawo jazdy uprawniającego do prowadzenia samochodu tylko na terenie Irlandii, które dodatkowo straciło ważność dwa lata temu. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie bez uprawnień, za co grozi mu wysoka grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Natomiast wieczorem policjanci drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na terenie Nowego Targu. Około godziny 20, pomiar ręcznym miernikiem prędkości samochodu osobowego marki Audi wskazał 70 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Za kierownicą audi siedział 18-latek z Nowego Targu, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nowotarżanin odpowie za popełnione wykroczenia przed sądem.

Kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postepowaniu mandatowym i grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę.

os 27.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również