Kamery live
prognoza pogody

Z początkiem roku – raj dla narciarzy

2 stycznia 2019 21:14

NOWY TARG. W sylwestrowe popołudnie traktor z osprzętem wyruszył sprzed budynku Aeroklubu, by ubić trasy dla narciarzy biegowych. Sprzyjały temu niemal idealne warunki śniegowe po większych opadach. Dzięki temu amatorzy biegówek już w pierwszym dniu Nowego Roku mogli trenować w świeżym śladzie i cieszyć się długimi dystansami.  

Z początkiem roku – raj dla narciarzy

W tej chwili czynne są wszystkie trasy biegowe na terenie Nowego Targu – zarówno przez lotnisko, jak wokół Boru na Czerwonem, po niedawno wybudowanej ścieżce rowerowej wzdłuż Boru na Czerwonem, również w Borze Kombinackim. Ta ostatnia, osłonięta lasem trasa, jest wyjątkowo zaciszna; trasa wokół Boru na Czerwonem – bardzo malownicza i widokowa, a biegnąc przez płytę lotniska można przy okazji podziwiać wyczyny amatorów snowkitingu.

Na płycie lotniska, gdzie śnieg jest mocniej wywiewany, miejscami przebija trawa, na pozostałych trasach warunki panują świetne. Aby można się było jak najdłużej cieszyć dobrymi torami i w jak najlepszym stanie zachować je do kolejnych prognozowanych opadów, Miejski Zakład Zieleni i Rekreacji wszystkich, którzy znajdą się w pobliżu tras, prosi o niedeptanie torów biegowych, niewpuszczanie na nie psów oraz niejeżdżenie po nich skuterami śnieżnymi i zaprzęgami konnymi.

Kto nie ma czasu lub kondycji odpowiedniej na dłuższą eskapadę – z pewnością ucieszy się narciarską trasą biegową na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej. Grubsza warstwa odporniejszego na warunki pogodowe śniegu z armatki stwarza tutaj bardzo dobre warunki. Trasa na tzw. „kole”, o długości 400 m, czynna jest w godzinach od 8.00 do 21.00. Chętni mogą na niej korzystać z dwóch torów do stylu klasycznego. Oświetlenie pozwala biegać po zmroku. W godzinach funkcjonowania trasy do dyspozycji biegaczy jest szatnia znajdująca się bezpośrednio przy trasie biegowej, w budynku lodowiska.

Już wkrótce, bo od 5. stycznia, na lotnisku, w budynku Aeroklubu, będzie działała wypożyczalnia nart biegowych. Wszelkie informacje o wypożyczalni można uzyskać pod nr tel. 504 190 221. Narty biegowe można również wypożyczyć w przy stacji narciarskiej „Długa Polana”.

Najaktualniejsze informacje na temat tras, ich stanu i warunków można znaleźć na stronie www.biegowki.nowytarg.pl

Problem tylko w tym, że przez kilka dni śnieg będzie intensywnie zasypywał świeżo wykonane ślady.

(asz)

 

Anna Szopińska 02.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również