Kamery live
prognoza pogody

Wspomnienie Targów Wielkanocnych

12 kwietnia 2020 09:00
Wyciszenie Włącz dźwięk

Wędliny polskie i zagraniczne, regionalne sery, domowe wypieki, zabawki, koronkowe serwetki i sporo świątecznych dekoracji. Rokrocznie Targi Wielkanocne cieszą się dużą popularnością. Nowotarski rynek co roku przyciąga masą atrakcji, warsztatów plastycznych czy możliwością zobaczenia egzotycznych i gospodarskich zwierząt. W tym roku – ze względu na nadzwyczajną sytuację związaną z pandemią koronawirusa – targi zostały odwołane. Pozostało tylko je wspominać i z nadzieją wyczekiwać przyszłego roku.

Rękodzielnictwo, warsztaty artystyczne, świąteczne ozdoby, ponadto domowe wypieki, kiełbasy czy produkty na mleku – Targi Wielkanocne w ciągu kilku lat zyskały sobie rzesze sympatyków, którzy rokrocznie odwiedzali nowotarski rynek, aby przed Zmartwychwstaniem Pańskim m.in. napełnić wielkanocną kosołeckę dobrem oferowanym na tutejszych straganach. Ale atrakcje czekały nie tylko na dorosłych. Dzieci i młodzież mogły osobiście zobaczyć i dotknąć egzotyczne alpaki, osiołki, kucyki, jagnięta, kozy czy króliczki. Ci, którym dopisało szczęście, mogli sobie nawet zrobić “selfie” z futrzanymi zwierzątkami. 

W tym roku wiosennych atrakcji na próżno szukać na nowotarskim rynku. W związku z restrykcjami wprowadzonymi w ubiegłym miesiącu przez Polski rząd, wszystkie imprezy masowe zostały odwołane – a co za tym idzie również i Targi Wielkanocne. Pozostaje z nadzieją spoglądać w przyszłość i życzyć sobie, aby za rok znów wszyscy zainteresowani mogli ponownie spotkać się na przedświątecznych zakupach w rynku.

/ps/

Piotr Starmach 12.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również