Kamery live
prognoza pogody

Wsparcie ministra i pani poseł dla hali sportowej przy PPWSZ

16 marca 2018 09:06

Poseł Anna Paluch oraz wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski spotkali się wczoraj z Kolegium Rektorskim Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu na czele z rektorem i profesorem PPWSZ ks. dr hab. Stanisławem Gulakiem.

Wsparcie ministra i pani poseł dla hali sportowej przy PPWSZ

Podczas spotkania goście zapoznali się z uczelnią dzięki specjalnej prezentacji. Dowiedzieli się m. in., że ma ona ponad 2 tysiące studentów niemal z całej Polski, bowiem aż z 14 na 16 województw. Zaznajomili się z istniejącymi oraz tworzonymi nowymi kierunkami studiów.

Poseł Anna Paluch i wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski poznali także plany uczelni związane z gruntowną przebudową kampusu tzw. „starego szpitala”, niezmiernie ważnej dla uczelni inwestycji, na której terenie ma zostać też zb

udowana hala gimnastyczna. Jej dokumentacja będzie gotowa do końca 2019 roku.

Nowy budynek dydaktyczny tzw. „starego szpitala” będzie nazywał się „Pieniny” – zapewnił rektor ks. dr hab. Stanisław Gulak, przypominając, że uczelnia ma już dwa duże budynki „Gorce” i „Tatry”.

Swe wsparcie dla planów inwestycyjnych uczelni zapewnili ze swej strony zarówno wiceminister Jarosław Stawiarski, jak i poseł Anna Paluch. Minister nie krył swego uznania dla najwyżej położonej uczelni w Polsce. Zapewnił, że odwiedzając to miejsce jest bardzo pozytywnie zaskoczony jej wyglądem, ilością studentów, kierunków oraz możliwości.

mat. prasowe PPWSZ

os 16.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również