Kamery live
prognoza pogody

Wraca temat single tracków

8 maja 2021 12:49

W najbliższym czasie Urząd Miasta planuje spotkanie z firmą, która profesjonalnie zajmuje się przygotowywaniem tras typu single track. 

Wraca temat single tracków

O działania podjęte w kierunku powstania w Nowym Targu tras typu single track spytał ponownie radny Marek Mozdyniewicz.

-Sprawa ta była przeze mnie zgłaszana w interpelacji w zeszłym roku, jak również Komisja Sportu Turystyki i Promocji przegłosowała wniosek, aby przystąpić do tego pomysłu – przypomniał radny. 

-Miasto Nowy Targ już od dłuższego czasu podejmuje działania mające na celu budowę tras rowerowych single track. Tematyka tras była szeroko omawiana na Komisji Sportu, Turystyki i Promocji. W najbliższym czasie zostanie zorganizowane spotkanie z firmą, która profesjonalnie zajmuje się przygotowaniem tras wraz z przejęciem obowiązków związanych z uzyskaniem wszelkich zgód i porozumień, niezbędnych do wykonania single tracków, natomiast pracownicy urzędu na bieżąco śledzą pojawiające się możliwości pozyskania środków zewnętrznych umożliwiających finansowanie tego rodzaju inwestycji – odpowiedział burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. 

Dodał też, że jest prawdopodobieństwo, że środki unijne na tego typu inwestycje będzie można pozyskać w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027. 

-W przeciwnym razie realizacja będzie możliwa po zabezpieczeniu stosownych środków w budżecie miasta – zaznaczył burmistrz. 

Przypomnijmy, że na wniosek Komisji Sportu, Turystyki i Promocji w budżecie miasta na 2021 rok zabezpieczono kwotę 3 tys. złotych na opracowanie koncepcji budowy tras rowerowych typu single track. Temat był szeroko omawiany podczas jednego z posiedzeń tej komisji, wspólnie z przedstawicielami nadleśnictwa oraz urzędnikami. To wtedy pojawił się m.in. pomysł budowy single tracku w rejonie Łapsowej Polany. O realizację tras single track w Nowym Targu zabiega przede wszystkim dwóch radnych – Marek Mozdyniewicz i Bartłomiej Garbacz. 

Najsłynniejsze single tracki w Polsce znajdują się w Świeradowie-Zdroju, gdzie stanowią jeden z głównych produktów turystycznych. W naszym regionie trasy tego typu można znaleźć m.in. na górze Wdżar, czy w rejonie Babiej Góry. 

os 08.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również