PILNE
Kamery live
prognoza pogody

W sobotę – gala finałowa konkursu Osobowość Ziem Górskich. Wśród nominowanych – nowotarska Chatka!

3 grudnia 2020 14:21
Wyciszenie Włącz dźwięk

Już w sobotę, 5 grudnia poznamy zwycięzców konkursu Osobowość Ziem Górskich. Nagrody przyznane zostaną w ośmiu regulaminowych kategoriach: mały, średni i duży przedsiębiorca, dziennikarz, samorządowiec/polityk, organizacja pozarządowa, osobowość i sportowiec. Wśród nominowanych – nowotarska “Chatka”, Dawid Kubacki, stadnina koni z Łopusznej i radny powiatu nowotarskiego Marek Szarawarski. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Trebunie-Tutki. Gala będzie transmitowana na żywo. 

To już 15. edycja konkursu, organizowanego przez Koalicję Marek Ziem Górskich. Podczas finałowej gali, która odbędzie się w formule on-line, poza zwycięzcami w poszczególnych kategoriach, poznamy także osobę, której przyznany zostanie tytuł Ambasadora Ziem Górskich. To wyróżnienie, które Kapituła Konkursu przyznaje osobom, które w sposób szczególny zasłużyły się dla promocji regionów górskich. Dotychczasowymi laureatami nagrody są m.in. zmarła w 2012 r. księżna Maria Krystyna Habsburg, Jan Kanty Pawluśkiewicz, bracia Golec, Justyna Kowalczyk czy Adam Małysz.

 

Wśród nominowanych są osoby i organizacje związane z Podhalem. W kategorii Organizacji Pozarządowej Ziem Górskich nominację otrzymało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną – Koło „Chatka” w Nowym Targu. W kategorii Sportowiec Ziem Górskich nominację otrzymał Dawid Kubacki, w kategorii samorządowiec/polityk – radny powiatu nowotarskiego Marek Szarawarski, a w kategorii małych przedsiębiorstw – stadnina koni Stanisława Buły z Łopusznej.

Link do transmisji online z gali finałowej. Start – w sobotę, 5 grudnia o godzinie 18.00.

 

 

os 03.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również