Kamery live
prognoza pogody

W nowotarskiej „szóstce” – jubileuszowy rok (video+galeria)

25 stycznia 2017 14:44
Wyciszenie Włącz dźwięk

Szkoła Podstawowa nr 6 na Borze obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Główne uroczystości przypadają dopiero na październik, jednak okrągła rocznica będzie celebrowana przez cały rok, przy okazji wszystkich szkolnych akademii - jak choćby ta z okazji Święta Babci i Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka to jedne z tych świąt, które sprawiają, że wszystkie placówki przedszkolne i szkolne zapraszają w swoje progi specjalnych gości. Tłumnie przybyli, podziwiają przygotowywany na długo wcześniej, wzruszający program artystyczny, którego są adresatami. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej nr 6, jednak świętowaniu przyświecała również dodatkowa okazja – potrójnego jubileuszu: 50-lecia istnienia szkoły, 30-lecia powstania budynku szkoły oraz 10-lecia oddania sali gimnastycznej.

“Szóstka” na samym początku funkcjonowała jako filia Szkoły Podstawowej nr 2, dopiero w 1966 roku powołane zostały cztery klasy szkoły podstawowej, funkcjonujące już jako odrębna placówka. 

– Jubileusz obchodzimy cały rok, ustaliliśmy to z radą i komitetem organizacyjnym, który się tu ukonstytuował. Natomiast główną uroczystość będziemy obchodzić jesienią – mówi Barbara Sukiennik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Targu. 

Podczas występu z okazji Dnia Babci i Dziadka, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy trzeciej zaprezentowały swoim dziadkom wesołe piosenki, tańce i wiersze. Dużą i niespodziewaną atrakcją dla przybyłych był występ zespołu Stowarzyszenia Miłośników Zubrzyckiej Ziemi “Zubr” z Zubrzycy Górnej, prezentujący program “Wilijo pod Babiom Górom”, przybliżający folklor leżącej nieopodal Orawy.

/os

NT24TV 25.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również