Kamery live
prognoza pogody

W jeszcze ciepłą niedzielę – plenerowa kampania

15 kwietnia 2024 19:44

NOWY TARG. Ostatnią dobę ciepłej pogody przed prawdopodobnie 10 dniami deszczu i zimna wykorzystały oba komitety wyborcze – Nowy Targ dla Mieszkańców i Nasze Miasto, aby rozwinąć plenerową kampanię.

W jeszcze ciepłą niedzielę – plenerowa kampania

Ok. 40 osobowa ekipa burmistrza Grzegorza Watychy niedzielną eskapadę po ścieżkach rowerowych w Nowym Targu zakończyła w Parku Miejskim. Tam też, u wejścia, czekał już komitet Macieja Tokarza, rozdając ulotki, krówki i lizaki – wszystko z logotypem w kształcie kwiatka. Akcja była spontaniczna, sztab konkurenta obecnego włodarza – na elegancko. Uczestniczyli w niej też radni elekci KWW “Nowy Targ dla Mieszkańców”.

– Mieszkańcy bardzo chętnie wymieniali swoje poglądy i pomysły na funkcjonowanie miasta – relacjonują oni. – Rozmawiali o wielu bolączkach, z jakimi się na co dzień spotykają, a które bez problemu można rozwiązać. Z pewnością zaowocuje to zgłaszanymi niebawem inicjatywami. Najważniejsze problemy podnoszone podczas kilkugodzinnych rozmów to: brak samorządowego żłobka, zbyt mała liczba miejsc w przedszkolach, kiepska komunikacja po mieście, korki, zanieczyszczenie powietrza, brak otwartości obecnych władz miasta na inicjatywy mieszkańców. Zdania na temat potrzeby budowy nowej hali lodowej są podzielone.

Z kolei drużyna i rodzina obecnego włodarza na rowerowych strojach miały odblaskowe kamizelki z nazwiskiem swojego kandydata. Ci zachętę do głosowania osładzali pierniczkami. Oba komitety spotkały się wcześniej w jednym z punktów postoju rowerowej wycieczki, czyli w Strefie Relaksu i wtedy doszło do wymiany słodkich gadżetów.

(asz)

Fot. Maciej Gębacz, asz

 

 

Anna Szopińska 15.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również