Kamery live
prognoza pogody

Uczennica II LO w Brukseli

5 maja 2017 17:35

W ostatnim tygodniu kwietnia, uczennica klasy humanistycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu Marcelina Januszek wzięła udział w wyjeździe do Brukseli. Była to nagroda za zajęcie drugiego miejsca w XIX edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego.

Uczennica II LO w Brukseli

Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało: „Lux ex Roma (Światło z Rzymu). Chrzest Polski 966-2016”. Marcelina przygotowywała się do konkursu pod opieką dr Anny Miśkowiec.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić m.in. Muzeum Bitwy pod Waterloo oraz Muzeum Armii. Najważniejszym punktem wyjazdu była jednak wizyta w  Parlamencie Europejskim. Innym, szczególnie ważnym elementem programu, był także udział w spotkaniu z panem profesorem Jerzym Buzkiem, który objął konkurs patronatem honorowym.

Pozostałymi patronami honorowymi konkursu są: Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Śląskiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty, Rada Języka Polskiego i Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

NT24TV 05.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również