Kamery live
prognoza pogody

Trudne warunki na drogach Podhala

15 kwietnia 2021 13:26

Zima wróciła na Podhale, tym samym pogorszyły się warunki na drogach. Od rana na terenie powiatu nowotarskiego doszło już do kilku kolizji drogowych. Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Trudne warunki na drogach Podhala

Fot. Nowytarg24.tv, archiwum 

Padający śnieg nie ułatwia poruszania się wszystkim użytkownikom dróg. Od rana na drogach powiatu nowotarskiego doszło do kilku kolizji drogowych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Po chwilowym ociepleniu, niektórzy właściciele pojazdów zmienili już opony zimowe na letnie, co może powodować dodatkowe utrudnienia podczas podróżowania.

Policjanci z nowotarskiej komendy apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę, z prędkością dostosowaną do panujących warunków atmosferycznych. Przypominają, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania się wydłuża, a padający śnieg ogranicza widoczność kierowcy. Apelują również do pieszych o poruszanie się zgodnie z przepisami i nie stwarzanie sytuacji niebezpiecznych.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 15.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również