Kamery live
prognoza pogody

Szlak wokół Tatr – póki co nie koliduje z budową zakopianki

23 maja 2021 17:01
Wyciszenie Włącz dźwięk

Główna nitka Szlaku wokół Tatr na nowotarskim odcinku w Borze Kombinackim jest w pełni przejezdna i nie koliduje, póki co, z budową zakopianki. Od placu budowy  ścieżkę z każdej strony odgradza płot, trzeba też liczyć się z typowymi dla terenu budowy utrudnieniami w postaci zabrudzeń, jednak występują one na niewielkim fragmencie trasy. 

Oficjalnie zamknięte są jedynie odcinki łącznikowe pomiędzy ul. Ludźmierską i główną nitką szlaku. Ta ostatnia pozostaje w pełni przejezdna i nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem rowerzystów i rolkarzy. 

-Być może będzie potrzeba chwilowego zamknięcia albo ograniczenia tam ruchu, jeżeli tak się stanie, będziemy na pewno informować  – mówi Arkadiusz Szymczyk, kierownik referatu ds. sportu i turystyki Urzędu Miasta, zapraszając na trasy do Nowego Targu – miejsca idealnego na rozpoczęcie rowerowej wycieczki, ze względu na położenie na skrzyżowaniu najpiękniejszych i najsłynniejszych tras w regionie: Velo Dunajec i właśnie Szlaku wokół Tatr. 

W tym sezonie wyraźnie daje zauważyć się nowe oznakowanie Szlaku, które powinno korzystnie wpłynąć m.in. na bezpieczeństwo użytkowników.

os 23.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również