Kamery live
prognoza pogody

Sukcesy nowotarskich karateków w Łukowicy

3 marca 2020 14:53

W dniu 1 marca 2020 roku w Łukowicy odbył się Turniej karate Kyokushin „INPAKUTO CUP”, zorganizowany przez Sekcję Łukowica – Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. W turnieju startowało 185 zawodników z 15 klubów i ośrodków Karate z: Sanoka Tarnowa, Nowego Targu, Zakopanego, Wieliczki, Liszek, Skawiny, Starego Sącz, Biecza, Starej Wsi, Wojnicza, Gorlic, Nowego Sącza i Łukowicy.

Sukcesy nowotarskich karateków w Łukowicy

W turnieju wzięli udział zawodnicy klubu Karate “Yokozuna” z Nowego Targu:Jan Kamiński, Franciszek Kamiński, Zuzanna Mroczka, Kinga Zając, Karol Gronka, Martyna Wyrostek, Marcin Wyrostek i Maksymilian Ligas. Cała ósemka zacięcie rywalizowała a kategoriach kata oraz kumite, ale najlepiej wypadł Jan Kamiński zdobywając w tych dwóch konkurencjach w swojej kategorii wiekowej dwa złote medale. Łowcą trofeów był również Franciszek Kamiński zdobywając srebro w kumite i brąz w kata, a kolejną łowczynią nagród okazała się Zuzanna Mroczka zdobywając dwa brązowe medale w kata i kumite. Rewelacyjnie spisał się jeden z debiutantów tj. Maksymilian Ligas, który zdobył brązowy medal w kumite. Pozostali zawodnicy „Yokozuny” również wykazali waleczność i technikę jednakże nie udało im się stanąć na podium. Sędzią głównym zawodów była sensei Ewa Pawlikowska 4 dan – wielokrotna mistrzyni świata, Europy i Polski.

/źródło: UM Nowy Targ/

/opr. ps/

Piotr Starmach 03.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również