Kamery live
prognoza pogody

Sowy, owce, rowery – tak promuje się Nowy Targ

Przedstawiciele Wydziału Kultury Sportu i Promocji oraz Referatu ds. Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowy Targ przedstawili radnym najświeższe, miejskie materiały promocyjne. Wiele z nich dotyczy tematyki rowerowej. “Postawiliśmy na turystykę, bezpieczeństwo i promocję” – mówiła pani naczelnik Katarzyna Put. 

Sowy, owce, rowery - tak promuje się Nowy Targ

Wśród gadżetów związanych z bezpieczeństwem zaprezentowano odblaskowe worki i saszetki idealne na wycieczkę rowerową. Poza tym – modne opaski na rękę, key holdery, breloczki, poduszki, kubki turystyczne, smycze, odblaski. 

-Staramy się zamawiać większą ilość przypinek, smyczy, ołówków, długopisów, to jest taka podstawa. To są materiały, na które zapotrzebowanie jest bardzo duże. Staramy się zaspokoić zapotrzebowanie wszystkich naszych odbiorców – mieszkańców i turystów. To są stowarzyszenia, wszelkiego rodzaju kluby sportowe, nagrody w konkursach. Czasami stowarzyszenia zwracają się do nas np. o 200 sztuk gadżetów. Musimy sobie z tym problemem poradzić, ponieważ mamy budżet, jaki mamy – wyjaśniała naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji UM Katarzyna Put, proponując, by stowarzyszenia wpisywały materiały promocyjne w kosztorys, co pomoże odciążyć wydział od części wydatków. 

Szefowa Wydziału Promocji przedstawiła też konkretne plany związane z materiałami drukowanymi:

-Mamy zamówione zaktualizowane mapy rowerowe. Pracujemy nad ulotką, początkiem czerwca będzie “Nowy Targ na weekend”, dodatkowo pracujemy nad folderem. Mamy w planach książkę dla dzieci “Nowotarskie przygody”, już się drukuje, a w sierpniu będzie promocja książki “Rodzinne zwyczaje i obrzędy pogranicza polsko-słowackiego”, to dość czasochłonna publikacja, to będzie poważne wydanie – przedstawiała najbliższe plany pani naczelnik – Jak to zamawiamy? Zgodnie z procedurą, do 7 tys. zł możemy przygotować rozeznanie na podstawie zlecenia, a powyżej 7 tys. musimy przygotować umowę i rozeznanie do trzech firm. Staramy się kierować do naszych lokalnych, ale nie tylko. Najważniejsza jest jakość i cena.

Kierownik Referatu ds. Sportu i Promocji zwrócił uwagę na to, że materiały muszą być kierowane do różnych typów odbiorców, stąd ich różnorodność.

-Materiały musimy podzielić na dwa typy odbiorców. Jak sama nazwa wskazuje, materiały promocyjne mają promować, więc promujemy zarówno na zewnątrz wśród turystów, osób odwiedzających nas, czyli jeśli zgłaszają się do nas jakieś organizacje, bierzemy pod uwagę zasięg ich wydarzenia, czy to jest ogólnopolskie, bo wtedy warto takie osoby zaopatrzyć w materiały, żeby dobrze wspominały miasto. Z drugiej strony mamy wewnętrzną promocję wśród dzieci, lokalnych stowarzyszeń. W materiałach poruszamy różną tematykę. Mamy Rowerowy Nowy Targ, mamy Miasto Sów, Stolica Podhala, Startuj Tu – jak widać na bransoletkach. Staramy się poruszać różne obszary, z których Nowy Targ słynie – tłumaczył kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki Arkadiusz Szymczyk – Śledzimy rynek i trendy, pojawiają się różne możliwości. Jesteśmy w trakcie przygotowywania nowych banerów, rollupów w większej ilości, rozważamy także zakup dwóch balonów pneumatycznych, aby Nowy Targ był bardziej widoczny. Będziemy je wykorzystywać głównie przy dużych imprezach. 

Jeśli chodzi o dystrybucję materiałów, mapy rowerowe trafiły m.in. do nowotarskich hoteli, ostatnio także do nowo otwartej stacji w Podczerwonem. Stałym miejscem, gdzie można je bezpłatnie odebrać jest punkt informacji turystycznej w ratuszu. 

-Cały czas zastanawiamy się, co zrobić, żeby było więcej tych materiałów. My jako wydział nie możemy sprzedawać, ale będziemy rozmawiać z miejskimi jednostkami – mówiła Katarzyna Put, wskazując na MOK i punkt informacji turystycznej. 

-Jeśli chodzi o sprzedaż materiałów, do niedawna trwał projekt, w ramach którego punkt informacji turystycznej nie mógł sprzedawać żadnych gadżetów, nawet własnych, natomiast projekt się już zakończył, w związku z czym staram się, aby kasa fiskalna w punkcie była, aby jakieś gadżety mogły być sprzedawane – wyjaśniła Natalia Tomasz z punktu informacji turystycznej. 

Przewodnicząca komisji Katarzyna Wójcik zaproponowała, by miejskie jednostki – jak MOK, czy MCSiR – zabezpieczyły w swoim budżecie środki na materiały promocyjne i zajęły się ich sprzedażą. Zawnioskowała też o zwiększenie środków z przeznaczeniem na materiały promocyjne. 

 

os 21.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Roman 22:26 21.05.2021

Ja bym wziął kubek turystyczny. Brakuje góralki na ławeczce z lodem... 😊

Zobacz również