nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Lipnicy Wielkiej

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w piątek, 7 czerwca około godz. 16.00 w Lipnicy Wielkiej. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kierująca toyotą chciał skręcić w lewo na posesję i zatrzymała się, aby przepuścić jadącego z naprzeciwka busa, kiedy nagle w stojący pojazd uderzył motocyklista. 45-latce z samochodu osobowego nic się nie stało, jednak  32-letni motocyklista pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu.

Do motocyklisty przyjechało pogotowie oraz  przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu pracowali strażacy, a policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali min. oględziny, zdjęcia i szkic sytuacyjny. Okazało się, że 32-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo.

Ładna i słoneczna pogoda sprawiła, że jednośladów na drogach pojawiło się coraz więcej. Apelujemy do kierowców motocykli o rozwagę, przestrzeganie dozwolonej prędkości  oraz powstrzymywanie się od wykonywania nagłych i ryzykownych manewrów na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do prawdziwej tragedii, a w  zderzeniu z samochodem to motocyklista odnosi najczęściej poważne obrażenia i ma zdecydowanie mniejsze szanse na przeżycie.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

/os

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(79) [1]=> int(56) [2]=> int(68) }