Kamery live
prognoza pogody

Serducha na nakrętki stanęły w Nowym Targu

14 października 2020 14:36
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na terenie miasta postawione zostały dwa pojemniki na plastikowe nakrętki: przy Szkole Podstawowej nr 1 i na terenie Pływalni Miejskiej w Nowym Targu. 

Te dwa serca wypełnijmy po brzegi plastikowymi nakrętkami aby pomóc innym. Zachęcamy  wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do akcji zbierania nakrętek i tym samym pomocy tym najbardziej potrzebującym, bo „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” – czytamy na stronie Urzędu Miasta. 

Po zapełnieniu nakrętki trafią do fundacji charytatywnej, która dochód z ich sprzedaży firmie recyklingowej przekaże dla potrzebujących.

Nakrętki są cennym surowcem, ponieważ są wykonane z czystego polimeru PET i dużo łatwiej poddać je recyklingowi, a to oznacza, że proces sam w sobie jest tańszy i bardziej opłacalny, niż np. w przypadku plastikowych butelek. Nakrętki z czystego polietylenu bez problemu zamienia się w specjalny granulat, z którego wytwarza się m.in. następne plastikowe nakrętki, opakowania, a nawet rury PCV.

os 14.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również